Cała prawda o haremie - premiera książki

«poprzedni     następny»
2013-06-25 13:56:04
news - Cała prawda o haremie - premiera książki

Orient, erotyzm Wschodu, Baśnie z tysiąca i jednej nocy oraz dramat kobiety islamu. Ta tematyka fascynuje coraz szersze rzesze Europejczyków. Niestety, nic, co pasjonujące, nie jest w stanie ustrzec się przed ludzką tendencją do koloryzowania faktów, upiększania i dopisywania do opowieści „z życia wziętych” nadmiernie fantastycznego lub sensacyjnego tła. Nie inaczej ma się sprawa haremu. Książka Harem, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Studio Truso, powstała z myślą o wszystkich tych, których ciekawią prawdziwe przyczyny i okoliczności powstania instytucji muzułmańskiego haremu. Ewa Peisert-Snarska przystępnym językiem przybliża wiarygodny obraz haremu i wyjaśnia kontrowersje z nim związane. Obala mity, wyłuskuje prawdziwą historię z towarzyszącej jej fantazyjnej otoczki, jednocześnie nie odzierając legendy ze specyficznej magii Orientu. Autorce udało się oddzielić ziarno prawdy od plew popkulturowego fantazjowania i ukazać harem takim, jakim jest w rzeczywistości. Nie oznacza to jednak, że egzotyczny czar zmysłowej rozkoszy bezpowrotnie prysł.

 

Zapraszamy do lektury książki, której patronuje redakcja serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze. Promocja Haremu odbędzie się w czwartek 27 czerwca 2013 o godzinie 19:30 w Punto Pizzy (al. KEN 21 lok. 4). Spotkanie poprowadzi dr Przemysław Nowogórski.

Opinia
Treści
azetka79 Linia koment Uwielbiam tego typu tematy , chętnie, a nawet bardzo chętnie przeczytam... i postaram sie być w Punto... pozdrawiam
2013-06-26 09:08:12
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów