O Miłości, która zmienia wszystko

«poprzedni     następny»
2013-03-13 10:38:40
news - O Miłości, która zmienia wszystko

 

W codziennym, zabieganym życiu wielu ludzi coraz bardziej funkcjonuje pod wpływem strachu, obaw i różnego rodzaju lęków. Nie mają też czasu dla Boga, a tym bardziej na zastanowienie się, w czym Bóg mógłby im tak naprawdę praktycznie pomóc. Nawet nie do końca uświadamiają sobie, że zepchnęli swojego Stwórcę na margines życia - pisze Alina Wieja w książce Miłość, która zmienia wszystko. Publikujemy jej premierowe fragmenty.

 

Z drugiej strony wielu nosi do Niego żal, że ze wszystkim muszą radzić sobie sami. Nie wiedzą jednak, jak się do Boga zbliżyć, jak czytać Jego pełne miłości słowa czy wsłuchiwać się w Jego delikatny głos. 

 

Jestem matką dwójki dorosłych już dzieci, które bardzo kocham. Kiedy przypominam sobie lata ich dzieciństwa, widzę w tym dziecięcym zachowaniu wiele analogii do relacji nas, ludzi dorosłych, z miłującym Bogiem Ojcem. Nasz syn jako mały chłopiec był bardzo ruchliwym i aktywnym dzieckiem. Pełen pasji, zaabsorbowany tym, co robił, nie chciał po prostu tracić cennego dla niego czasu, by usiąść spokojnie na kolanach i przytulić się do nas, rodziców. Jedynymi sytuacjami, w których podbiegał i szukał przytulenia w naszych ramionach, były te momenty, gdy się uderzył lub skaleczył i odczuwał ból. 

 

Nasza córka chciała być zawsze bardzo samodzielna i wszystko starała się robić sama. Nie oczekiwała i nie wymagała od nas, abyśmy jej pomagali w czymkolwiek. Pamiętam jednak  taką historię, kiedy znalazła się w trudnych okolicznościach, przekraczających jej nastoletnie siły. Wtedy znów, jak mała dziewczynka, przytuliła się do mnie najmocniej, jak potrafiła, i z płaczem powiedziała: „Bez ciebie bym sobie nie poradziła”.

 

Jakże często postępujemy podobnie w stosunku do miłującego Boga Ojca. Jesteśmy zabiegani, zajęci własnymi sprawami i po prostu brak nam czasu, aby szukać relacji z Nim, albo chcemy sobie i innym udowodnić, że poradzimy sobie sami, bez Niego. Chcemy pokazać Bogu i całemu światu, że sami radzimy sobie zupełnie nieźle, że jesteśmy samodzielni, niezależni, zaradni i mamy na wszystko własną odpowiedź. W takim stanie umysłu trudno usłyszeć cichy Boży głos, a tym bardziej odczuć Jego obecność, pozwolić się przytulić w Jego pełnych miłości ramionach.

 

Najczęściej szukamy Boga dopiero wtedy, gdy potrzebujemy pomocy, pociechy czy wskazówki. Wołamy do Niego, gdy jesteśmy zranieni, skrzywdzeni, chorzy lub gdy po prostu

 

Przestajemy sobie z czymkolwiek radzić. Gdy ogarnia nas strach lub wewnętrzny niepokój. 

 

Bóg, jako miłujący Ojciec, czeka, by nas pocieszyć. Niczego jednak nie robi na siłę i niczego nam nie narzuca. Oferuje miłość tym, którzy jej prawdziwie pragną i chcą ją przyjąć. Tym,  którzy pozwolą się objąć najsilniejszymi, najbezpieczniejszymi ramionami na świecie.Książka Miłość, która zmienia wszystko, której autorką jest Alina Wieja, prowadząca wykłady na temat zdrowego stylu życia, troski o silną rodzinę, skutecznej pomocy kobietom, małżeństwom i rodzinie w ramach Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego, Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja, ukazała się 1 marca 2013 nakładem wydawnictwa Koinonia. 

 

Czym tak naprawdę jest miłość i skąd pochodzi? 

 

Miłość jest czymś absolutnie niezwykłym. Potrzebujemy jej bardziej niż fizycznego pokarmu czy wody. Jej znaczenie wykracza daleko poza wymiar ziemskiego życia. Jest dla nas jak powietrze, którym oddychamy, by żyć. Miłość jest też przestrzenią, w której możemy się rozwijać i dobrze funkcjonować. Dlatego być kochanym to największa tęsknota i potrzeba każdego z nas, ludzi, a brak miłości jest zawsze osobistą tragedią: zatrzymuje w nas prawdziwe życie. W każdym nowym dniu naszego życia możemy korzystać z tego, kim Bóg jest dla nas i czym chce nas obdarować w zakresie naszych osobistych potrzeb. Każdego dnia mamy możliwość poznać coś nowego na Jego temat. Im lepiej Go znamy, tym potężniejszy jest dla nas i bardziej nieograniczony w swoich możliwościach. A to w niezwykły sposób wzmacnia naszą wiarę, byśmy sięgali po więcej wszystkiego, co Bóg chce nam darować z miłości do nas. 

 

Czy chcesz doświadczyć życia pełnego radości, odwagi, pasji i niezwykłych przeżyć?

 

Otwórz się na miłość, która jest w stanie zmienić każdy aspekt twojego życia.

 

Zapraszamy do lektury. 

 

informacja nadesłana

 

 

Opinia
Treści
Cassidy95 Linia koment Bo miłość jest wszystkim :) "All you need is love" :)
2013-03-13 20:43:02
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów