Poznajcie Jamesa Herriota!

«poprzedni     następny»
2015-04-16 10:18:35
news - Poznajcie Jamesa Herriota!

Już 23 kwietnia premiera drugiego tomu bestsellerowego cyklu książek Jamesa Herriota Wszystkie stworzenia duże i małe - opowieści To nie powinno się zdarzyć. Trwa również wyzwanie czytelnicze, w którym zachęcamy Was do sięgania po książki, których bohaterami są właśnie stworzenia duże i małe. Przypominamy również sylwetkę autora.

 

Głównym bohaterem książkowego cyklu jest alter ego autora, młody weterynarz James Herriot. W pracy towarzyszą mu żona - Helen, nieco szalony wspólnik, Siegfried Farnon oraz jego nieodpowiedzialny młodszy brat, Tristan Farnon.

 

James Herriot (właśc. James Alfred "Alf" Wightm) to faktycznie brytyjski weterynarz. W 1939 r. ukończył studia weterynaryjne w Glasgow, a następnie podjął pracę wiejskiego lekarza weterynarii w miejscowości Thirsk w hrabstwie Yorkshire, gdzie mieszkał do końca życia. Podczas wojny był pilotem RAF-u.

 

W latach 70. XX w. opisał wydarzenia ze swojej praktyki w serii powieści pod wspólnym tytułem Wszystkie stworzenia duże i małe. Do końca życia pracował w swoim zawodzie. 24 lutego 1995, dzień po jego śmierci, otwarto na uniwersytecie w Glasgow bibliotekę weterynaryjną jego imienia (The James Herriot Library).

 

 

Książki Jamesa Herriota kilkakrotnie przenoszono na ekran. Realizowany przez kilkanaście lat serial BBC z Christopherem Timotym i Carol Drinkwater w rolach głównych to jeden z najpopularniejszych seriali w historii brytyjskiej telewizji.

 

Przeczytajcie też pasjonujący artykuł "Prawdziwy James Herriot" - KLIK!

 

fot. http://www.worldofjamesherriot.com/james-herriot-country/

Opinia
Treści
szpachela Linia koment Przed wyzwaniem czytelniczym nie słyszałam ani o książkach Herriota, ani o serialu. Może pora, by się zapoznać trochę bliżej :)
2015-04-16 10:24:47
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów