Poznajcie Valerię!

«poprzedni     następny»
2015-02-05 06:55:31
news - Poznajcie Valerię!

Poznajcie Valerię! Ma 28 lat. Kiedyś chodziła na szpilkach, dziś wybiera rozciągnięty podkoszulek i baleriny. Na koncie jedna świetnie sprzedana powieść, po której postanowiła zostać pisarką i rzucić pracę w korporacji. Szczęśliwa mężatka od sześciu lat... Czy aby na pewno...?

 

W piątek Adrián wrócił do domu późno. Na tyle późno, że ja szykowałam się już na spotkanie z Lolą. OK, tak naprawdę, stałam w bieliźnie naprzeciwko szafy, obgryzając paznokcie.
Przeparadował przede mną z tym swoim charakterystycznym 
uśmieszkiem, którym mnie zaraził. Być może faktycznie wracaliśmy do normalności, mimo że miałam na sobie najlepszy komplet czarnej bielizny, a on nawet nie raczył rzucić mi jednego lubieżnego spojrzenia.
— Śmiejesz się? — zagadałam.
— Tak.
— Z jakiegoś zabawnego wspomnienia?
— Raczej z ciebie. Tyle ciuchów, a ty nie masz w co się ubrać, co? — Spojrzeliśmy na siebie, a on objął mnie w pasie i pocałował w czoło. W czoło! Ja w czarnym gorsecie i dopasowanych figach odsłaniających moją głęboką depilację, a on całuje mnie w czoło… — Mam nadzieję, że będziesz się dobrze bawić — powiedział.
— Nie wiem, czy dam radę. Wyszłam z wprawy. Masz rację: nawet nie wiem, co na siebie włożyć.
— Nie zakładaj tego. — Wskazał na czarną sukienkę na wieszaku. — Ani tego. — Złapał inny wieszak, na którym wisiał top z zielonego jedwabiu.
— Dlaczego?
— Bo wyglądasz w tym za dobrze, a wkurzę się, jeśli jakiś facet na ciebie spojrzy.

 

„Wkurzę się, jeśli jakiś facet na ciebie spojrzy”? Chwila moment, chyba najpierw to on powinien na mnie popatrzeć? 
Pokusa sięgnięcia po jedno z „zakazanych” ubrań wzięła górę nad zaleceniami Adriána. Przede wszystkim dlatego, że pragnęłam, by popatrzył na mnie tak jak kiedyś. Złapałam wieszak z czarną sukienką, która swobodnie opadła na moje ciało. Wbrew obawom nie miałam problemu z jej zapięciem.
Wyglądałam całkiem nieźle. Rozchmurzyłam się i widząc swoje odbicie w lustrze, wyczułam dawną Valerię, kokietkę — puściłam do niej oko.

 

Oto fragment książki Elisabet Benavent W butach Valerii w przekładzie Agnieszki Stachurskiej. Powieść trafia dziś do księgarń w całej Polsce. Do lektury zapraszamy wszystkich miłośników dobrej powieści obyczajowej. 

 

Valeria opisuje historie miłosne. Całą sobą przeżywa miłość. Ma trzy przyjaciółki: Nereę, Carmen i Lolę. Mieszka w Madrycie i kocha Adriana, do czasu aż poznaje Víctora. Valeria musi być ze sobą szczera - seks, miłość i mężczyźni to niełatwe cele. Valeria jest wyjątkowa. Tak jak ty. Wejdź w buty Valerii!

 

Zabawna, elektryzująca, skrząca się kolorami niczym filmy Almodovara. Prawdziwa do bólu, jak Seks w wielkim mieście. Swoją debiutancką powieścią W butach Valerii zaledwie trzydziestoletnia dziś Elísabet Benavent podbiła serca tysięcy czytelników, nie tylko w Hiszpanii. Książkę opublikowała samodzielnie na stronach Amazonu, a kiedy ta wspięła się na szczyt listy bestsellerów, do Elísabet zaczęli zgłaszać się wydawcy. Dziś seria o Valerii ma już cztery części. Kolejne - Valeria w lustrze, Valeria czarno na białym, Wszystko o Valerii - już niebawem również w polskich księgarniach.

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
violabu Linia koment Wątpliwości rozwiewa recenzja Katarzyny Krzan. Pisze, że bohaterki są płytkie, a całość obfituje w sceny erotyczne podobnie jak w "Greyu" :-/ Czyli nie dla mnie.
2015-02-07 13:24:29
szpachela Linia koment Na mnie także działają odstraszająco takie "reklamy". Gdybym wcześniej była zainteresowana tą książką, to straciłabym ochotę na jej przeczytanie.
2015-02-05 16:36:53
nureczka Linia koment Nie wiem jaka jest książka, ale ilość reklam przypomina słynne "Włączamy niskie ceny". Efekt - przeciwny do zamierzonego. Zamiast zainteresowania pozycją, odczuwam przesyt.
2015-02-05 12:46:54
Mysza_99 Linia koment Tak mi się wydawało, że wczoraj komentowałam tę książkę. Dziś znowu w newsach. I znowu po fragmencie wydaje mi się, że to będzie kiepska pozycja. Nie zanosi się na dobrą powieść obyczajową.
2015-02-05 10:19:49
violabu Linia koment "Co za dużo to niezdrowo" ;-)
2015-02-05 07:30:30
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów