Trwa plebiscyt "Historia zebrana"

«poprzedni     następny»
2015-11-17 13:11:47
news - Trwa plebiscyt "Historia zebrana"

Jaka jest najlepsza książka historyczna 2015 roku? Którą książkę szczególnie warto przeczytać lub podarować bliskim na święta? Na te pytania odpowie konkurs i plebiscyt „Historia Zebrana” organizowany już kolejny raz przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody! 

 

W tej edycji plebiscytu o tytuł najlepszej książki historycznej II półrocza 2015 r walczy rekordowa liczba 40 publikacji! Wskazywać swoich faworytów można w trzech kategoriach: „w rolach głównych" (książki biograficzne), „okiem badacza” (książki naukowe) oraz „historia niebanalna” (książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy). Głosować można na stronie projektu http://historiazebrana.pl

 

- Zapraszamy do zapoznania się ze zgłoszonymi do plebiscytu pozycjami. Najlepsze książki wybiorą internauci w powszechnym głosowaniu oraz nasi jurorzy: redaktorzy obydwu serwisów, publicyści historyczni, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek – tłumaczy Michał Świgoń z portalu Histmag.org. – W tym roku konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w dwóch półrocznych edycjach. Spośród zwycięzców w I i II półroczu wyłonione zostaną następnie publikacje, które otrzymują tytuł najlepszej książki historycznej roku. 

 

Pierwszy etap głosowania, w którym wybierane są tytuły nominowane do nagrody zakończy się 22 listopada. Drugi etap, w którym ogłosimy nominacje i spośród nominowanych książek wybierzemy najlepsze tytuły, rozpocznie się 23 listopada. Zakończenie zmagań nastąpi 10 grudnia. 

 

- Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu. Wśród głosujących internautów rozlosujemy atrakcyjne nagrody książkowe. W puli nagród, które trafią do uczestników plebiscytu, znaleźć będzie można publikacje zgłoszone do udziału w naszym plebiscycie. Do rozdania mamy aż 60 egz. książek! – zachęca Sławomir Krempa z portalu Granice.pl. 

 

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Celem tej inicjatywy jest wybór najciekawszych i najbardziej dopracowanych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl. 

 

Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie: 

http://historiazebrana.pl

Opinia
Treści
azetka79 Linia koment a to ciekawe, zaraz zaglądam
2015-11-17 13:31:43
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów