14 I: Spotkanie wokół "Koloru i blasku"

«poprzedni     następny»
2016-01-05 11:50:55
news - 14 I: Spotkanie wokół "Koloru i blasku"

Dyrekcja Muzeum Narodowego w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie promujące książkę Bożeny Kostuch Kolor i blask. Ceramika architektoniczna oraz mozaiki w Krakowie i Małopolsce po 1945 roku

 

Spotkanie odbędzie się 14 stycznia 2016 roku o godz. 12:30 w Kinie Kijów.Centrum przy al. Zygmunta Krasińskiego 34 w Krakowie. 

 

W monografii Kolor i blask przedstawione zostały mozaiki i dekoracje znajdujące się w 32 miejscowościach Małopolski, wykonane w latach 1950-1993 z ceramiki, a także ze szkła oraz materiałów eksperymentalnych. 

 

Składające się z kilku części opracowanie ma walory przewodnika po opisywanych miejscach i ich historii, albumu ukazującego dekoracyjne walory mozaik i ceramiki oraz stanowiącego ich dokumentację, jest zarazem publikacją naukową, systematyzującą i poszerzającą wiedzę na temat powojennej plastyki w architekturze naszego regionu. 

 

Pomyślane jest także jako głos w dyskusji na temat roli i wartości tego typu kompozycji oraz konieczności ich ochrony. Książka jest więc adresowana do szerokiego grona odbiorców. Z pewnością zainteresuje nie tylko osoby zajmujące się historią sztuki i architektury oraz służby konserwatorskie, lecz także mieszkańców poszczególnych miejscowości, lokalne władze i turystów, oraz coraz liczniejszych miłośników ceramiki i mozaik.  

 

Wydawcą książki jest Muzeum Narodowe w Krakowie. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Opinia
Treści
dayna15 Linia koment Może być ciekawie :)
2016-01-05 11:53:11
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów