Wkrótce nowy tom Pocztu Wydawców Książki Polskiej

«poprzedni     następny»
2015-02-04 13:55:30
news - Wkrótce nowy tom Pocztu Wydawców Książki Polskiej

Nakładem Wydawnictwa Inicjał ukaże się wkrótce kolejny tom ,,Pocztu wydawców książki polskiej 1473-1950", tym razem dotyczący czasów międzywojnia. Będzie to książka Poczet Wydawców Książki Polskiej. Książka wyzwolona 1918-1950. Patronuje jej redakcja serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze, a tom można już zamawiać w subskrypcji pod adresem: http://www.wydawca.com.pl/?s__karta.id__143

 

Do niniejszego tomu autor wybrał najbardziej wartościowe i reprezentatywne, jego zdaniem, oficyny i księgarzy/wydawców, przy czym tylko te firmy i postaci, które rozpoczęły działalność od 1918 roku. Znajdziemy tu więc Bibliotekę Polską Władysława Kościelskiego, słynny T.E.M. Trzaski, Michalskiego i Everta, Wydawnictwo Polskie Rudolfa Wegnera, ale też mniej znane, jak Instytut Bałtycki czy Instytut Śląski. Wszystkie tworzyli ludzie z ambicjami, ale też przywarami, które często doprawadzały ich i ich firmy do skraju bankructwa, a nawet śmiertelnego końca. Historia wielu z nich (jak choćby Mariana Sztajnsberga) to gotowy materiał na zajmujący film fabularny. 


A oto pełen wykaz osób i firm, które znalazły się tomie: Stanisław Lewicki-Rogala, Kazimierz Pawlak, Książka i Tom, Krakowska Spółka Wydawnicza, Marian Sztajnsberg, Instytut Gospodarstwa Społecznego, Władysław August Kościelsk, Jan Kuglin, T.E.M. – Trzaska, Evert i Michalski, Jan Jachowski, Nasza Księgarnia, Państwowe Wydawnictwo Książek Szkolnych, Towarzystwo Bibliofilów Polskich w Warszawie, Towarzystwo Miłośników Książki we Lwowie, Maurycy Meisels, Kazimierz Rutski, Rudolf Wegner, Książnica-Atlas, Towarzystwo Wydawnicze „Rój”, Towarzystwo Miłośników Książki w Krakowie, Instytut Bałtycki, Towarzystwo Bibliofilów w Łodzi, Jakub i Marek Przeworscy, Instytut Śląski, Eugenusz Kuthan, Aleksander Krawczyński, Stefan Dippel, Stefan Kamiński, Tadeusz Zapiór. 


Wydawnictwo ogłosiło subskrypcję na książkę - nazwiska osób, które zamówią i zapłacą za nią do 15 lutego znajdą sie w wykazie zamieszczonym na końcu tomu.

EGZEMPLARZE BĘDĄ NUMEROWANE W KOLEJNOŚCI NAPŁYWAJĄCYCH ZGŁOSZEŃ. 

Zamówienia przyjmowane są do 15 lutego br.
 pod adresem: http://www.wydawca.com.pl/?s__karta.id__143
Książkę zobacz: http://issuu.com/inicjal/docs/tom_5_str_1-41


Opinia
Treści
nureczka Linia koment Książka z pewnością wartościowa, ale dość hermatyczna.
2015-02-05 11:07:09
violabu Linia koment To dla wąskiego grona odbiorców.
2015-02-04 14:17:54
azetka79 Linia koment już idę, już lecę...
2015-02-04 13:56:32
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów