Wraca nagroda blogerów książkowych "Złota Zakładka"

«poprzedni     następny»
2015-08-20 14:20:28
news - Wraca nagroda blogerów książkowych "Złota Zakładka"

W niedzielę, 30 sierpnia 2015, upływa termin zgłaszania nominacji do „Złotej Zakładki” – nagrody blogerów książkowych. Nagrody dla najlepszych książek opublikowanych w 2011 roku wręczone zostaną podczas Targów Książki w Krakowie, którym towarzyszyć będzie zjazd blogerów książkowych. Przedsięwzięcie koordynują Śląscy Blogerzy Książkowi, a jego partnerem jest serwis Granice.pl – wszystko o literaturze

 

Przez wiele lat w środowisku blogerów książkowych odbywały się dyskusje o konieczności promowania wartościowych książek, które często przepadają na rynku wśród tysięcy nowości wydawniczych. 

 

- Blogerzy książkowi działają bardzo prężnie, co doskonale widać chociażby podczas największych imprez targowych– podkreśla Katarzyna Kurowska, autorka bloga „Przekładaniec kulturalny” - http://moje-recenzje-ksiazek.blog.onet.pl, koordynująca organizację konkursu z ramienia Śląskich Blogerów Książkowych. - Blogosfera książkowa zyskuje coraz więcej czytelników, a nasz głos jest coraz bardziej słyszany i doceniany przez portale, media oraz wydawnictwa.

 

Wielu blogerów uważa, że nagrody literackie przyznawane przez krytyków nijak się mają tak naprawdę do tego, co Polacy czytają, co lubią i doceniają. Dlatego powstał pomysł nagrody blogerów – „Złotej Zakładki”, która przyznana została po raz pierwszy w 2011 roku. Teraz, po dwuletniej przerwie (nagrodę przyznano ostatnio w 2012 roku), nagroda powraca przy okazji Zjazdu Blogerów, który odbędzie się w dniach 24-25 października 2015 podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

Prawo do zgłaszania książek mają blogerzy piszący o książkach, którzy prowadzą bloga od co najmniej pół roku (blog został założony najpóźniej 20 stycznia 2015 roku) i opublikowali w tym czasie co najmniej 6 postów. Każdy z uprawnionych blogerów może nadesłać maksymalnie po trzy nominacje w każdej kategorii. Nie ma obowiązku zgłaszania nominacji w każdej spośród kategorii. Zgłoszenia należy przysyłać na adres: zlotazakladka@silesiaczyta.pl. W mailu z nominacjami musi znaleźć się adres bloga w celu jego weryfikacji. 

 

Nominować można książki opublikowane w Polsce w 2014 roku, a konkursowe kategorie to:  „najlepsza literatura kobieca”, „najzabawniejsza książka”, „najlepsza literatura faktu”, „najlepsza książka dla dzieci i młodzieży”, „najciekawsza książka z przeszłością w tle”, „najbardziej wzruszająca powieść”, „najlepsza powieść fantastyczna”, „najciekawsza intryga”, „najmroczniejsza powieść” oraz „najbardziej apetyczna książka”. 

 

Więcej informacji o konkursie „Złota Zakładka” znaleźć można na stronie internetowej www.zlotazakladka.pl 

 

Więcej informacji o Zjeździe Blogerów podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie znaleźć można na stronie: www.zjazdblogerow.granice.pl Na niej też blogerzy mogą rejestrować się, by móc wziąć udział w dedykowanych im konferencjom targowym

Opinia
Treści
adreswyobraznia Linia koment Jaka szkoda, że bloguję dopiero od 26 stycznia : )
2015-08-20 20:27:42
dayna15 Linia koment podsunę znajomym blogerom
2015-08-20 14:45:28
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów