Z Niemapą na spacer

«poprzedni     następny»
2016-03-22 14:19:23
news - Z Niemapą na spacer

NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawiają najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki a poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęcają do aktywnego poznawania miasta. A - co najważniejsze - są one dostępne całkowicie bezpłatnie.

 

NIEMAPA pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer. Dzieci uczą się kulturalnej topografii swojego miasta poszukując przepisu na lokalne potrawy, poznając regionalizmy czy obserwując architekturę. NIEMAPA powstaje w procesie ko-kreacji z mieszkańcami i poleca tylko sprawdzone miejsca.

 

Choć NIEMAPA wygląda jak zwykły składany plan to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania - dzieci rysują rośliny z parku, projektują budynki czy piszą wierszyki o mieście. Wysmakowane ilustracje studia graficznego Ładne Halo czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka a dołączona ilustrowana pocztówka z pozdrowieniami z miasta ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi.

 

NIEMAPA Łódź okazała się sporym sukcesem i wzbudziła zaangażowanie lokalnej społeczności. Cały nakład rozszedł się w parę dni, pojawiło się dużo pozytywnych recenzji a Ilustrowany Słownik Łodzianizmów zapoczątkował wiele gorące dyskusje w sieciach społecznościowych. Powstały nawet grafiki z ilustracjami z NIEMAPY, a Pan Tu Nie Stał zaprojektował kolekcję ubrań dla maluchów z NIEMAPOWYM wzorem. 

 

NIEMAPA Rzeszów pozwoliła nam odkryć że to miasto bardzo zielone i doskonałe do uprawiania sportów i długich spacerów. Akcja poszukiwania rzeszowianizmów, zrobiona wspólnie z Radiem Rzeszów i Estradą, zaangażowała setki osób i ujawniła takie słowa jak “gumka do mazania” czy “sztangiel”.

 

NIEMAPA Wrocław oszałamia szeroką ofertą kulturalną dla wrocławskich rodzin. Dużym zaskoczeniem było odkrycie, że wrocławianie mówią piękną polszczyzną bez charakterystycznych regionalizmów, jednak z przyjemnością odkrywamy przed rodzicami zapomniany przepis na wrocławski pasztecik. 

 

NIEMAPA Lublin - tu prace dopiero się rozpoczęły, ale na pierwszy rzut oka wiadomo, że Lublin to nieodkryta perełka i miasto pysznego jedzenia.

 

NIEMAPĘ wymyśliły Mamy – Małgosia Żmijska, mama Eustachego i Asia Studzińska, mama Poli – a robią ją wspólnie z wydawnictwem Ładne Halo. Rysowaniem i projektem graficznym zajmuje się Maciek Blaźniak, podczas gdy Asia Guszta koordynuje współpracę. NIEMAPA powstaje w procesie ko-kreacji wspólnie z mieszkańcami, bo oni najlepiej znają swoje miasto.

 

Dzięki współpracy Partnerów takich, jak Urzędy Miasta, instytucje i przedsiębiorstwa NIEMAPA jest drukowana w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i może być dystrybuowana bezpłatnie. Partnerzy organizują również NIEMAPOWE wydarzenia: spacery, warsztaty i akcje rozsyłania pocztówek. Partnerem Strategicznym serii jest Poczta Polska a honorowy patronat nad nią objęło Narodowe Centrum Kultury. W imieniu dzieci na cześć Partnerów gromkie: HIP HIP HURRA! 

 

Zapraszamy na fanpage: www.facebook.com/nieMAPApl

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Ciekawi mnie gdzie po raz pierwszy się pojawia ta akcja, w jakim mieście.
2016-03-24 00:34:38
martucha180 Linia koment Wiosna, zaraz majówki i taka ściągawka wszystkim się przyda.
2016-03-22 21:11:45
emilly26 Linia koment Akcja wzbudzi zainteresowanie i ogólnie będzie cieszyć się popularnością.
2016-03-22 20:54:41
dayna15 Linia koment fajny pomysł
2016-03-22 14:20:50
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów