.: X Tarnogórskie Makaty Folkowe :.

«poprzedni     następny»
2007-04-21 13:32:07
Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich na X Tarnogórskie Makaty Folkowe pt. „Węgiersko-Polska Rapsodia”.Celem tych spotkań jest pokazanie kultury węgierskiej oraz miasta Bekescsaby, które jest miastem partnerskim Tarnowskich Gór. Będzie to cykl imprez odbywających się przeważnie w weekendy od piątku 20 kwietnia do połowy maja.Na początku Tarnogórskie Makaty Folkowe prezentowały głównie wykonawców oraz zespoły folklorystyczne i folkowe z Polski. Od kilku edycji kolejne Makaty poświęcone są kulturze wybranych krajów (np. Litwy, Niemiec czy Japonii).
4 i 5 maja wystąpi Zespół Muzyki Kameralnej „Telemann” z Bekescaby, a dla miłośników folkloru i folku - 4 i 5 maja na deskach Tarnogórskiego Centrum Kultury oraz Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie zaprezentuje się Zespół Szkoły Tańca Ludowego „Siedem Prób” mający w repertuarze tradycyjne tańce węgierskie i nie tylko.
Na 11 maja zaplanowany jest występ wybitnego zespołu folkowego „Fono Zenekar” z Budapesztu. Dodatkowo organizatorzy liczą na przyjazd węgierskiej reżyserki - Marty Meszaros, która spotka się w Tarnogórskim Centrum Kultury z gośćmi, a po spotkaniu odbędzie się projekcja jej filmu pt. „Niepochowany”.
W trakcie Makat będzie też można posmakować węgierskiej kuchni. 20 kwietnia w „Gospodzie u Wrochema” odbędzie się jej pokaz, który poprowadzą Klara Monar i Tadeusz Olszański. Będzie można poznać tajniki przyrządzania prawdziwych naleśników á la gundel oraz węgierskiego gulaszu, a później wziąć udział w degustacji tychże potraw. Oprawę muzyczną tego wieczoru zapewni zespół „A Grandmother’s Jam” z Bekescsaby.
Pełny program X Tarnogórskich Makat Folkowych można znaleźć na stronie www.tck.net.pl.
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów