Dać odpocząć neuronom. Wywiad z Elisabet Benavent

«poprzedni     następny»
2015-02-11 06:35:58
news - Dać odpocząć neuronom. Wywiad z Elisabet Benavent

Od pewnego czasu jej życie jest jak z bajki o Kopciuszku. Debiutancką książkę W butach Valerii opublikowała samodzielnie na Amazonie i podbiła nią serca Hiszpanek. Wydawcy ustawili się w kolejce. Trzydziestoletnia dziś Elísabet Benavent ma na swoim koncie aż siedem wydanych powieści. W Hiszpanii jest objawieniem nurtu chick lit. 

fot. Paco Navarro

 

Dwie serie już skończyła. Trzecią dopiero zaczyna. Na polski rynek dzięki Wydawnictwu Literackiemu trafia właśnie pierwszy tom jej najbardziej rozrywkowego cyklu o Valerii. Kolejne – Valeria w lustrze, Valeria czarno na białym i Wszystko o Valerii – ukażą się już niebawem. To opowieści o przyjaźni, poszukiwaniu miłości i szczęścia, o codziennych rozterkach czterech koleżanek od serca. Valeria, Nerea, Lola i Carmen są niczym Carrie, Chartlotte, Samantha i Miranda z Seksu w wielkim mieście, ale są nam bliższe, bo żyją nie na ekskluzywnym Manhattanie, lecz w całkiem niedalekim Madrycie. Agnieszce Minkiewicz opowiedziała o swoich inspiracjach, o tym, ile Elisabet jest w Valerii i o życiu w Madrycie. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z autorką, który opublikowaliśmy w naszym dziale publicystycznym.

Opinia
Treści
nureczka Linia koment Jakoś większość self-publishingów (że się tak brzydko wyrażę) okazała się pozycjami nie dla mnie, nawet jeśli książki te odniosły komercyjny sukces. Cóż, może jestem zbyt wymagająca, albo mam nietypowy gust?
2015-02-11 11:25:10
violabu Linia koment Dobre teraz czasy dla pisarzy nie wymagjących obyczjówek.
2015-02-11 07:05:40
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów