Dziennik.pl : The Rolling Stones w Polsce!

«poprzedni     następny»
2007-04-30 23:09:32
"25 lub 29 lipca zagra w Warszawie najsłynniejsza rockowa grupa świata" - podaje nieoficjalną wiadomość portal dziennik.pl. Redaktor portalu, Marcin Cichoński podaje dalej: "W tym terminie The Rolling Stones mieli zagrać w Kijowie, ale ze względu na napiętą sytuację w stolicy Ukrainy grupa zdecydowała się przenieść koncert do Polski.

To wielka niespodzianka, bo zespół miał ominąć Polskę podczas trasy koncertowej promującej album "A Bigger Bang". Na 25 lipca zaplanował koncert w Kijowie. Słynni muzycy wystraszyli się jednak politycznego zamieszania w stolicy Ukrainy i postanowili wystąpić w Warszawie.

Jak dowiedział się dziennik.pl, w grę wchodzą dwa terminy: 25 bądź 29 lipca. Bardziej prawdopodobna jest pierwsza data, ponieważ 28 lipca Stonesi grają w Sankt Petersburgu, a dwa dni później - w Helsinkach. W Warszawie zespół ma zagrać na torze wyścigów konnych na Służewcu.

Stonesi mieli zagrać w Polsce w czerwcu ubiegłego roku, jednak wtedy na przeszkodzie stanął wypadek Keitha Richardsa - gitarzysta spadł z palmy.

Słynny zespół dwukrotnie gościł już w naszym kraju. Podczas pierwszej wizyty - 13 kwietnia 1967 roku - grupa zagrała w warszawskiej Sali Kongresowej aż dwa koncerty. Na kolejny fani The Rolling Stones musieli czekać ponad 31 lat - 14 sierpnia 1998 roku formacja Micka Jaggera zaprezentowała się na Stadionie Śląskim w Chorzowie."

źródło: www.dziennik.pl
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów