Międzyblogowa wymiana książkowa

«poprzedni     następny»
2016-03-29 17:34:04
news - Międzyblogowa wymiana książkowa

W piątek, 1 kwietnia rusza międzyblogowa wymiana książkowa PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ. Jej organizatorki, Magdalena Erbel i Katarzyna Grzebyk, chcą zachęcić blogerów oraz ich czytelników do odświeżenia swoich biblioteczek poprzez książkową wymianę. Akcja będzie się odbywać na blogach organizatorek http://www.savethemagicmoments.pl/ (Magdalena) oraz http://www.booksandbabies.pl/ (Katarzyna) poprzez link party – formułę, która pozwoli blogerom i ich czytelnikom bieżące śledzenie tytułów wystawionych do wymiany.

 

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Robiąc porządki, warto przyjrzeć się też półkom z książkami. Z pewnością jest tam sporo zakurzonych pozycji, przeczytałeś raz i więcej nie zamierzasz po nie sięgnąć. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne pozycje, chcemy wypromować akcję wymieniania się książkami - mówi Magdalena Erbel, pomysłodawczyni akcji i autorka bloga Save the Magic Moments. 

 

Do projektu zostało zaproszonych kilkudziesięciu blogerów, których zadaniem jest przygotowanie wpisu o książkach do wymiany. Blogerzy podają tytuł, autora oraz stan (idealny, bardzo dobry, dobry) oraz zdjęcia książki, także koszty wysyłki. Istnieje też możliwość sprzedaży książek po niskiej cenie. - Z założenia książkami się wymieniamy, a nie sprzedajemy, jednak nie wykluczamy takiej opcji. Może ktoś upatrzy sobie tytuł, ale nie będzie miał innego do zaoferowania w zamian, wtedy będzie mógł ją kupić – dodaje Magdalena Erbel.

 

Blogerzy umieszczą swoje wpisy w linkowych party, które otwarte będą na SAVE THE MAGIC MOMENTS oraz na BOOKS AND BABIES. Właśnie w tych dwóch miejscach zorganizowana będzie wielka wymiana książkowa - zostaną zebrane wszystkie linki do wpisów blogerów, więc czytelnicy będą mogli wesoło pląsać po blogach wszystkich uczestników, sprawdzając kto, jakie książki chce wymienić.

 

- Czytelnicy, którzy też będą chcieli się wymienić książkami, po prostu mogą umieścić komentarz z tytułami książek pod wpisami na blogach biorących udział w akcji „Przeczytaj & podaj dalej”. W komentarzach mogą też rezerwować upatrzoną książkę, a potem kontaktować się z jej właścicielem - tłumaczy Katarzyna Grzebyk, współorganizatorka akcji, autorka bloga Books and Babies. - Liczymy, że dołączy do nas wiele osób, które dokonają korzystnej wymiany książkowej. 

 

Akcja potrwa do 22 kwietnia, jest otwarta dla blogerów i czytelników.

 

Szczegóły będą dostępne na blogach http://www.savethemagicmoments.pl/  oraz http://www.booksandbabies.pl/ oraz na wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/1686893131575404/ 

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Akcja interesująca dla każdego czytelnika. Jak dla mnie fajna stronka, gdyż można porozumieć się z innymi blogerami w sprawie czytanych książek.
2016-03-30 19:30:40
martucha180 Linia koment Hmmm... zaraz zerknę na owe blogi.
2016-03-29 20:28:03
dayna15 Linia koment ciekawe
2016-03-29 17:43:16
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów