Nowej powieści George'a R.R. Martina nie przeczytamy w tym roku

«poprzedni     następny»
2015-01-30 22:47:46
news - Nowej powieści George

Fani będą musieli jeszcze długo czekać na szósty tom bestsellerowej serii Pieśń Lodu i Ognia. Na pocieszenie amerykańscy czytelnicy już jesienią będą mogli się cieszyć nową edycją trzech wcześniej wydanych w antologiach opowiadań, osadzonych w świecie Gry o tron

 

- W tym roku nie planujemy wydania powieści The Winds of Winter (Wichry zimy) - oświadczają przedstawiciele oficyny HarperCollins, wydawcy powieści Martina. - Zamiast tego zaproponujemy czytelnikom ilustrowane wydanie trzech prequeli Pieśni Lodu i Ognia, zatytułowane Rycerz Siedmiu Królestw. Zawierać ono będzie opowiadania Wędrowny rycerz, Zaprzysiężony miecz oraz Tajemniczy rycerz. Książka Rycerz Siedmiu Królestw w Polsce ukazała się w ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Polski wydawca zapowiadał ją jako zawierającą fascynującą ,,rycerską" fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii.

 

Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi - to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych częściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace'a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose'a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń… Akcja opowiadań (albo mikropowieści, jak nazywa je wydawnictwo Zysk i S-ka) toczy się sto lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni Lodu i Ognia, gdy Żelazny Tron wciąż zajmowany jest przez Targaryenów.  

 

- Książki George’a R.R. Martina to naprawdę obszerne dzieła, wymagające ogromnej koncentracji przy pisaniu. Fani powinni pamiętać, że długość tych literackich potworów odpowiada objętości dwóch-trzech książek innych pisarzy - podkreślają przedstawiciele wydawnictwa.

 

Nie można się jednak dziwić niecierpliwości czytelników, którzy na ukazanie się powieści „The Winds of Winter” czekają od 2011 roku, gdy ukazał się Taniec ze Smokami. W dodatku w grudniu wybuchły plotki, gdy ogłoszona została promocja pod hasłem „12 days of Christmas”. Odliczanie 12 dni do świąt wielu czytelników zrozumiało jako odliczanie do premiery nowego tomu cyklu.  

 

- Przepraszam, to nieprawda. Wiecie, jak już kiedyś mówiłem i powtórzę to ponownie, nie bawię się w gierki jeśli chodzi o wypuszczanie przecieków dotyczących moich kolejnych książek. Wiem, jak wielu ludzi na nie czeka, wiem, jak długo na nie czekają i jak się niecierpliwią. Ale wciąż pracuję nad Wichrami…. Kiedy je ukończę, napiszę o tym na blogu. Nie będzie żadnych zagadek, szyfrów czy ukrytych znaczeń, napiszę prosto z mostu. Nie chcę trafić z premierą na Święta ani Walentynki, ani na urodziny Lincolna, książka nie zmartwychwstanie z Jezusem w niedzielę wielkanocną. Kiedy uda mi się ją skończyć, od razu dam znać - wyjaśnia Martin. 

 

W przeszłości w obronę Martina brał już jego przyjaciel, również pisarz, Neil Gaiman. W 2009 roku napisał on na swoim blogu: George RR Martin nie jest Waszą dziwką. Piszę to na wypadek, gdyby ktoś z Was faktycznie pomyślał, że George jest jego dziwką i cały czas siedzi gdzieś tam, pisząc coś, co chcecie przeczytać natychmiast. Ludzie nie są maszynami. Pisarze i artyści to nie automaty!

 

fot. "George R. R. Martin SDCC 2014" autorstwa Gage Skidmore - https://www.flickr.com/photos/gageskidmore/14774369982/. Licencja CC BY-SA 2.0 na podstawie Wikimedia Commons.

Opinia
Treści
Mysza_99 Linia koment Obiecałam sobie, że kiedyś przeczytam całość ;) Póki co mam za sobą tylko pierwszy tom.
2015-02-04 08:17:59
szpachela Linia koment Uwielbiam całą sagę i będę cierpliwie czekała na dalsze części :)
2015-01-31 11:15:45
czarniutka21 Linia koment dobra wiadomość dla fanów "Gry o Tron" ;)
2015-01-30 23:23:12
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów