Po prostu: Czytam!

«poprzedni     następny»
2010-09-28 16:38:12
news - Po prostu: Czytam!
Pierwszy e-magazyn o książkach w polskim internecie. Pierwszy e-magazyn o książkach dostępny w najpopularniejszych polskich księgarniach internetowych. Pierwszy e-magazyn o książkach na iPhone’a i iPada. Przedstawiamy Państwu „Czytam”.

 

Właśnie ukazało się szóste w tym roku wydanie e-magazynu o książkach „Czytam”. Wydanie, które przeciera szlaki polskiemu liternetowi. Wydanie szczególne – jak jeszcze nigdy dotąd. Gościem numeru jestAneta Ostaszewska – autorka książki „Post Scriptum. Po śmierci Michaela Jacksona”, która w rozmowie z Malwiną Szymańską opowiada o tym… co my właściwie wiemy o idolach!

Na naszych łamach znajdziemy również znakomitą sylwetkę Cormaca McCarthy’ego. Niech najlepszą jej zapowiedzią będzie początek tekstu Gabriela Augustyna:

„Słynie z chorobliwego dbania o swoją prywatność: nie udziela wywiadów i jak ognia unika dziennikarzy. Wiadomo o nim więcej niż o Thomasie Pynchonie, ale mimo tego nadal intryguje swoich czytelników, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o pisarzu, który z taką lekkością obnaża ludzką duszę. Jest jednym z najlepszych żyjących amerykańskich prozaików, zdobywcą m.in. National Book Award i Nagrody Pulitzera.Nazywa się Cormac McCarthy i słyszy szept Boga”.

Wraz ze znakomitymi blogerami wybieramy się w literackie podróże, podglądając światoobrazy. Szczególnie interesujące jest opublikowane w numerze wspaniałe opowiadanie Leopolda Tyrmanda „Błyskawicę słychać w Oslofiordzie”. Matematyk Włodzimierz Holsztyński opowiada o tym, w jaki sposób do autorów i czytelników stosuje się trafne powiedzenie „Wyżej sra niż dupę ma”. Chomikujom docina znakomity redaktor – Jan Koźbiel. Popularni blogerzy piszą o tym, jak można czytać e-książki.

Poznajemy bliżej nominowanych do Nike i Angelusa, czytamy recenzje ich książek. Poznajemy programMiędzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz mamy okazję zapoznać się z zestawem mikrorecenzjinajciekawszych nowości wydawniczych (powieści obyczajowe, kryminały, powieści fantasy, literatura piękna, literatura faktu, książki historyczne), jakie wybrali dla nas publicyści rozmiłowani w tych dziedzinach.

Po raz pierwszy w historii e-magazyn „Czytam” dostępny jest w serwisie eGazety.pl (link:http://www.egazety.pl/w-and-w-polak-waclaw/e-wydanie-czytam.html ). Po raz pierwszy w historii z wydaniem zapoznać się więc mozna na iPhone oraz na iPadzie. Programy eGazety pozwala na przeglądanie numeru za pośrednictwem komputerów z systemem Windows lub Mac OS X (Macintosh). Z kolei pliki pobrane z księgarni internetowej e-bookowo.pl nie są zabezpieczane za pomocą DRM, można je więc otworzyć na każdym właściwie e-czytniku czy urządzeniu. Wszystko to sprawia, że e-magazyn „Czytam” w krótkim czasie stał się najszerzej dostępnym pismem poświęconym książkom i literaturze w polskim internecie!

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów