Pogoda skłania do czytania...

«poprzedni     następny»
2013-06-25 14:45:29
news - Pogoda skłania do czytania...

Oficyna Wydawnicza Impuls nie zwalnia tempa. Kolejny miesiąc – kolejne długo wyczekiwane premiery i literatura zdolna zaspokoić najwybredniejsze gusta. Osoby poszukujące wiedzy z dziedzin pedagogiki, socjologii, psychologii i wielu pokrewnych mają u nas przyjazną przystań. Postój, refleksja i zaduma  są jak najbardziej wskazane! Zwłaszcza, że pogoda nas nie rozpieszcza. Chłodną aurę warto wykorzystać na czas z dobrą książką.

 

Miesiące wytężonej pracy autorów zaowocowały publikacjami wyjątkowymi na polskim rynku wydawniczym, zarówno ze względu na pionierską tematykę, jak również, rzetelne wykonanie, poparte licznymi badaniami, obserwacjami, akademickim podejściem na najwyższym poziomie.  Zachęcamy do lektury impulsowych nowości.   

 

perfumy1. Perfumy

Beata Hoffmann, jedna z najciekawszych badaczek współczesnej socjologii polskiej, pisze o tym jak zapachy wpływają na ludzkie zachowanie i myślenie. Zastanawia się, w jaki sposób aromaty wpływają na nasze życie codzienne, w jaki sposób odcisnęły swój piętno na tradycji. Książkę rozpoczynają rozważania nad rolą zmysłu powonienia w życiu człowieka, a kończą spostrzeżenia dotyczące znaczenia pachnideł w życiu jednostek, grup społecznych i w kulturze. Tym samym uświadamiają, że niewielki szklany flakon wypełniony płynem to nie tylko buteleczka perfum, ale też ważny element kultury. 

 

 

kobieta2. Kobieta epoki wiktoriańskiej

 

Piękne wydanie najnowszej pracy Agnieszki Gromkowskiej-Melosik. Autorka podjęła się trudu, bodaj, jako pierwsza z rodzimych badaczek, zbadania tematyki dotychczas niedostatecznie w polskiej historiografii  wyeksploatowanej. Bazując na oryginalnych źródłach stworzyła plastyczny i porywający obraz epoki, już nieco zapomnianej, ale niezmiennie kuszącej swoistym czarem. Na publikację składa się zbiór tekstów poświęconych kobietom w epoce królowej Wiktorii, czasów, w jakich przyszło im funkcjonować i wielowymiarowych wyzwań, przed którymi musiały stawać. Wyłaniający się z nich wizerunek kobiety stanowi niezwykle atrakcyjna podróż literacką. Nie tylko dla historyków.

 

 

3. Dysleksja u osób dorosłychdysleksja

 

Książka Marty Łockiewicz i Katarzyny Bogdanowicz to pierwsza w Polsce publikacja całościowo przedstawiająca problem specyficznych trudności w uczeniu się u osób dorosłych. Pomimo wciąż rosnącego zainteresowania tematyką dysleksji rozwojowej, problem funkcjonowania dorosłych osób z tym zaburzeniem pozostaje nadal w kręgu zainteresowań wąskiej grupy badaczy. Książka przedstawia zagadnienie dysleksji z różnych perspektyw naukowych: psychologicznej, pedagogicznej i medycznej.

 

 

 

jakanie4. Jąkanie to nie wyrok

 

Książka może pomóc rodzicom w odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące tego, co należy robić, a także, czego absolutnie nie wolno, aby nie dopuścić do rozwoju zaburzenia mowy. W codziennym zabieganiu, gdy na wszystko mamy niewiele czasu, polecany poradnik podpowiada w prosty sposób, jak poradzić sobie z problemem, który dotknął nasze dziecko.

 

 

 

 

5. Pedeutologiapedeutologia

 

Nauka o zawodzie nauczyciela, kluczowego elementu systemu edukacji jest dziedziną ważną, niekiedy niesłusznie marginalizowaną.  Monografia jest odpowiedzią na istniejącą niszę, dotyczy profesji nauczycielskiej i czynników ją warunkujących. Książka adresowana jest do studentów, nauczycieli o różnym stażu pracy, przedstawicieli nadzoru pedagogicznego i władz oświatowych, placówek doskonalenia nauczycieli i osób, które poszukują wiedzy i aparatury pojęciowej dla rozumienia oblicza współczesnego nauczyciela i zmieniającej się szkoły.

 

 

 

diagnoza6. Diagnoza uspołecznienia publicznego szkolnictwa III RP w gorsecie centralizmu

 

Bogusław Śliwerski jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli polskich nauk o edukacji w ostatnich dekadach. W prowadzonych precyzyjnie, a jednocześnie bardzo komunikatywnie narracjach Bogusław Śliwerski pokazuje, w jaki sposób władza ustawy, rozporządzenia czy decyzji tworzy „nowy świat”, nową scentralizowaną rzeczywistość, w ramach, której alternatywne sposoby myślenia i działania są marginalizowane/wykluczone. 

 

 

 

 

Zachęcamy do lektury impulsowych nowości – www.impulsoficyna.com.pl

 

 informacja nadesłana

 

 

Opinia
Treści
azetka79 Linia koment Oj bardzo pogoda barowa skłania do czytania, poeecam Perfumy i Kobiety... dobrze się czyta
2013-06-26 09:04:54
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów