Pollak we Wrocławiu

«poprzedni     następny»
2010-11-25 10:11:16
news - Pollak we Wrocławiu

 

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Oficyna Wydawnicza Branta zapraszają na spotkanie z Pawłem Pollakiem, autorem książki "Między prawem a sprawiedliwością". Spotkanie odbędzie się w piątek, 3 grudnia 2010, o godz. 18:00 w Filii nr 57 MBP (Wrocław, ul. Szewska 78). 

 

O książce "Między prawem a sprawiedliwością":

Między prawem a sprawiedliwością to zbiór opowiadań kryminalnych, powiązanych postaciami policjantów, prokuratorów, sędziów i adwokatów. Czy istnieje prawo doskonałe? Czy zawsze zapadają jedynie słuszne wyroki? Przecież zgodnie z prawem człowiek jest niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy. 
Opowiadania toczą się w realiach Nowego Jorku. Bohaterowie to Amerykanie różnego pochodzenia.
Pokusić się można o stwierdzenie, że właściwie nie przestępstwa i przestępcy, ale moralne dylematy ludzkie są bohaterami tej książki.

 

 

Opowiadania znakomicie udowadniają skalę talentu Pawła Pollaka - tłumacza literatury szwedzkiej i autora wydanych już powieści „Kanalia” (2006) i „Niepełni” (2009). Pollak to pisarz bardzo wszechstronny, zarówno tematycznie, jak i językowo. Po mistrzowsku operuje słowem, językiem i emocjami czytelnika. Autor nawiązuje do wydarzeń znanych z pierwszych stron gazet, takich jak atak na World Trade Center, ujęcie psychopatycznego dręczyciela własnej córki - Josefa Fritzla, przypadek Simona Mola (właśc. Moleke), który przez wiele lat świadomie zarażał kobiety wirusem HIV, rozważa kwestie eutanazji i zagrożeń związanych z przeszczepami.

 

KLIKNIJ, by kupić tę książkę!

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów