Premiera "Drzazg" Pieprzycy w Bytomskim Centrum Kultury

«poprzedni     następny»
2009-01-13 17:00:39
Przedpremierowy, pierwszy publiczny pokaz nowego filmu Macieja Pieprzycy "Drzazgi" odbędzie się w BCKinie 24 stycznia o 18.00. Będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń kinowych bytomskiej (i nie tylko) zimy.

„Drzazgi” to tragikomedia rozgrywająca się współcześnie na Śląsku. Film kręcono w Katowicach, Rudzie Śląskiej i Zabrzu. Trzy nowele, składające się na fabułę filmu, to historie o miłości, dojrzewaniu i przeznaczeniu, utrzymane w tonacji czeskiego małego realizmu.

Akcja opowiada o kilku dniach z życia trojga młodych ludzi. Bartek właśnie kończy studia, Marta planuje ślub, Robert żyje sobotnim meczem ukochanego klubu. Ich życie wydaje się uporządkowane i przewidywalne. Jednak każdemu z bohaterów przydarzy się coś, co każe mu poważnie zrewidować dotychczasowy sposób myślenia o sobie i swojej przyszłości. Na pozór dzieli ich wszystko - status materialny, wykształcenie, aspiracje. Łączy jedno - każdy z nich szuka miłości.

To młodzi ludzie, którzy muszą podjąć ważne decyzje, które zadecydują o ich przyszłym życiu. Dowcipna i uniwersalna opowieść o życiowych wyborach i nieprzewidywalnym losie. Na FPFF w Gdyni w 2008r. film zdobył Złote Lwy za najlepszy debiut reżyserski (od 2004) dla Macieja Pieprzycy i najlepszy debiut aktorski (od 2004) dla Karoliny Piechoty. Maciej Pieprzyca jest zdobywcą Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Śląskiego.

Budżet filmu to ponad 3 mln złotych. W obrazie wykorzystano plenery Katowic, Rudy Śląskiej i Zabrza. Maciej Pieprzyca jest absolwentem dziennikarstwa i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Nakręcił dla Telewizji Polskiej kilka wysoko ocenionych filmów dokumentalnych: "Zostanie legenda", "Jestem mordercą", "Przez nokaut". Największy jak dotąd jego sukces "Inferno" - nawiązujące tytułem do "Piekła", jednej z części "Boskiej komedii" Dantego - jest jego debiutem fabularnym, w którym widać wcześniejsze warsztatowe doświadczenia dokumentalisty.

Po pokazie filmu „Drzazgi” odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów