Profesor Bogusław Śliwerski z Nagrodą Kallimacha!

«poprzedni     następny»
2012-04-04 10:10:22
news - Profesor Bogusław Śliwerski z Nagrodą Kallimacha!

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała po raz czwarty Nagrody im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. 

 

Ich celem jest wyróżnienie osób, które w szczególny sposób zapisały się na kartach polskiej oświaty.  Patron nagrody był włoskim humanistą i pisarzem żyjącym w latach 1437-1496. Od lat uznawany jest za symbol najlepszych tradycji wychowawczych w Polsce. Poniżej prezentujemy sylwetki laureatów.

 

Wręczenie Nagród odbyło się podczas Targów Edukacja w Kielcach - 29 marca o godz. 19 w City Core Centrum Biznesu w Kielcach, Al. Solidarności 34, a w tym roku przypadła ona prof. Bogusławowi Śliwerskiemu! Serdecznie gratulujemy, przy tej okazji przybliżając sylwetkę tego naukowca, który zdobył wybitne osiągnięcia w sferze edukacji: 

 

Prof. Bogusław Śliwerski. Badacz współczesnej myśli pedagogicznej, teorii wychowania, polityki oświatowej i edukacji alternatywnej na świecie. Profesor pedagogiki w Katedrze Podstaw Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz na Wydziale Pedagogicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Odznaczony Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”. W ostatnich latach wydał między innymi książki: Klinika akademickiej pedagogiki (Impuls), Współczesna myśl pedagogiczna. Znaczenia. Klasyfikacje. Badania (Impuls), Pedagog w blogosferze: 2008-2009 (Impuls) oraz Przyrzeczenie harcerskie. Historia. Metodyka. Manipulacje (Impuls). Prowadzi swój blog: www.sliwerski-pedagog.blogspot.com

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów