Rodzinne wyzwania wakacyjne z Biblioteczką Malucha

Data: 2015-07-06 10:59:45 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Rodzinne wyzwania wakacyjne z Biblioteczką Malucha

Niecierpliwie wyczekiwane, od dawna wytęsknione – nareszcie nadeszły! Wakacje – czyli czas słońca, radości i swobody. A przede wszystkim – czas rodzinny! Chwile spędzane w gronie najbliższych nie są już tak bardzo ograniczone ramami napiętego harmonogramu codzienności. To znakomita okazja do nadrabiania całorocznych zaległości. Do częstszych rozmów, zabawy, podróży. 

 

I właśnie dlatego Biblioteczka Malucha już dziś zaprasza Was do podjęcia Rodzinnych Wyzwań Wakacyjnych! Z nimi wakacje będą jeszcze przyjemniejsze! 

 

 

Czym są „Rodzinne Wyzwania Wakacyjne”? 

 

Rodzinne Wyzwania Wakacyjne to projekt skierowany do rodzin, w których rodzice i dzieci lubią aktywnie i twórczo spędzać wspólny czas. Lubią ze sobą przebywać, rozmawiać, a nade wszystko – razem poznawać świat. Mają odwagę marzyć i – mimo dominacji kultury obrazkowej – sięgać po książki. Chcą opowiedzieć innym o swoim mieście, uczulać ich na kwestie bezpieczeństwa i promować nieobojętność. Nie straszną są im nawet tematy finansowe.

 

Kto może zostać Uczestnikiem projektu? 

 

Każda rodzina, która nie boi się wyzwań! Rodzinę powinny reprezentować przynajmniej dwie spokrewnione ze sobą osoby: jedna pełnoletnia, a druga – mająca mniej niż 12 lat. Ważne, by nagrania były przygotowywane wspólnie, przy wykorzystaniu talentów i możliwości poszczególnych członków rodziny. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy muszą występować przed „kamerą” – tę możliwość pozostawiamy chętnym dzieciom. Wystarczy jeden swobodnie się wypowiadający, mówiący płynnie i wyraźnie reprezentant rodziny. 

 

Jak zostać Uczestnikiem projektu? 

 

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej http://biblioteczkamalucha.pl/projekty/rodzinne-wyzwania-wakacyjne/2015/ i przesłać Organizatorom tzw. „nagranie kwalifikacyjne”, pozwalające na przetestowanie własnego sprzętu oraz… chęci współpracy najmłodszych członków rodziny. 

 

Nagranie kwalifikacyjne to krótki filmik, w którym przynajmniej jeden reprezentant rodziny przedstawi się, podając swoje imię, wiek, miejsce zamieszkania i w kilku zdaniach zaprezentuje dowolnie wybraną książkę. Czas trwania nagrania jest dowolny. 

 

Spośród nadesłanych nagrań jury wybierze maksymalnie 10, których autorzy zostaną zaproszeni do udziału w „Rodzinnych Wyzwaniach Wakacyjnych”, stając się ich Uczestnikami.

 

Jakie są zadania Uczestników? 

 

Zadaniem Uczestników projektu (reprezentantów rodzin) będzie przygotowywanie krótkich (trwających od 2 do 8 minut), amatorskich nagrań, oscylujących wokół określonych w regulaminie tematów. Wszyscy Uczestnicy mogą liczyć na stałe wsparcie Organizatorów – zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym. Do każdego tematu zostaną opracowane zestawy pytań pomocniczych, ułatwiające ukierunkowanie rozmowy z dziećmi, ale nie ograniczające kreatywności i swobody wypowiedzi. 

 

Minimalny czas trwania nagrania to dwie minuty, co oznacza, że wszystkie 6 projektowych filmików właściwie można wykonać w ciągu jednego dnia. Jednak warto podkreślić, że stopniowe ich nagrywanie daje Uczestnikom większe możliwości – choćby w postaci czasu na dojrzewanie kolejnych pomysłów.

 

Jak rodzinne filmiki zmieniają świat? :) 

 

Rodzinne kręcenie filmików będzie stanowiło nie tylko pewnego rodzaju przygodę, „wyzwanie” dla ich twórców, ale też dostarczy materiału edukacyjnego, inspiracji dla małych i dużych widzów. Nagrania nadsyłane przez Uczestników będą prezentowane na stronach Organizatorów i Partnerów projektu, by promować idee bezinteresownej pomocy, odpowiedzialnej edukacji finansowej, czytelnictwa, patriotyzmu lokalnego. 

 

Dodatkowa korzyść – nagrody! 

 

„Rodzinne Wyzwania Wakacyjne” to nie konkurs, to raczej prospołeczna zabawa. Dlatego Organizatorzy przewidują nagrody dla wszystkich Uczestników projektu. 

 

Każda rodzina, która ukończy projekt (terminowo prześle przynajmniej 5 nagrań) otrzyma niezwykłą Skarbonkę, uczącą mądrego zarządzania pieniędzmi, a także nieograniczony dostęp do gier i aplikacji na stronie McCash. 

 

Na Uczestników czekają też pakiety książek, ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury, Wydawnictwo MUZA, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, Wydawnictwo Zakamarki. Ponadto każdy otrzyma przynajmniej jedną niespodziankę z „Kuferka Rozmaitości”, który wyposażyli Państwo Elżbieta i Witold Szwajkowscy oraz Producent Infopasków. 

 

Ale i na tym nie koniec! Najbardziej zaangażowani Uczestnicy zostaną zaproszeni do stałej współpracy z Biblioteczką Malucha i Fundacją Ekomini.

 

Więcej informacji o konkursie: http://biblioteczkamalucha.pl/projekty/rodzinne-wyzwania-wakacyjne/2015/

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje