Ruszył nabór filmów do konkursu w ramach Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych w Zawierciu

«poprzedni     następny»
2008-06-18 15:43:57
FPFN to przegląd filmów, a także wydarzenie kulturalne na skalę ogólnopolską. Osią festiwalu jest konkurs główny a filmy prezentowane będą w 4 kategoriach: Film fabularny; Film dokumentalny; Eksperyment; Teledysk. Przyślij swój film!

FPFN to nie tylko przegląd filmów, to wydarzenie kulturalne na skalę ogólnopolską, które ukazuje niezależną twórczość filmową na wielu płaszczyznach i prezentuje ją w różnorodnych formach. Celem FPFN jest zaprezentowanie najlepszych filmów w każdej z tych kategorii oraz ukazanie wielowymiarowości kina niezależnego i tego jak kształtuje się ono w Polsce.

Festiwalowi towarzyszyć będą retrospektywy polskich szkół filmowych oraz warsztaty filmowe realizowane we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. Festiwal odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu, w dniach 02 – 05 października 2008 r.

W konkursie mogą brać udział wszyscy filmowcy tworzący poza systemem komercyjnym mający polskie obywatelstwo lub tworzący na terenie Polski. Nasza impreza zapełni lukę na mapie polskiego kina niezależnego - pozwoli na wykreowanie dużej imprezy filmowej na Śląsku, w regionie gdzie do tej pory brakowało tego rodzaju wydarzeń. Misją festiwalu jest porównanie dorobku polskich twórców kina niezależnego oraz artystyczne podsumowanie osiągnięć poszczególnych nurtów i gatunków filmowych.

Organizatorami są: Stowarzyszenie FILMFORUM, Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu, Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie:http://fpfn.filmforum.pl

Dokładnie wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z kopią filmu w formacie DVD należy przesłać lub dostarczyć osobiście, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 lipca 2008 r., na adres:

Miejski Ośrodek Kultury "Centrum"
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie
z dopiskiem "Festiwal Filmowy"

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów