Sławomir Mrożek odwiedzi Polskę!

«poprzedni     następny»
2012-03-08 08:56:19
news - Sławomir Mrożek odwiedzi Polskę!

Sławomir Mrożek odwiedzi Polskę.

 

Pisarz podczas pobytu spotka się z czytelnikami w Katowicach i Krakowie. 23 marca będzie podpisywał książki w Księgarni Matras na ul. Stawowej 10 w Katowicach. Początek o godz. 17.00. Z krakowskimi czytelnikami dramaturg spotka się 26 marca w Księgarni Pod Globusem na ul. Długiej 1 o godz. 16.00.Na 23 marca zaplanowano również uroczystość nadania pisarzowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego, która odbędzie się w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Po zakończeniu uroczystości, na głównej scenie Teatru odbędzie się promocja wydanego pod koniec stycznia drugiego tomu "Dzienników" pisarza. Następnego dnia Sławomir Mrożek ma uczestniczyć w premierze jego dramatu "Kontrakt" na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego.


Sławomir Mrożek, prawdopodobnie najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny, a w Polsce przez lata jeden z najpoczytniejszych, obok Stanisława Lema, pisarzy, urodził się 29 czerwca 1930 r. w Borzęcinie (woj. małopolskie). Jest autorem takich dramatów jak "Tango", "Rzeźnia", "Emigranci".


W 1963 r. Mrożek wyemigrował z Polski, mieszkał we Włoszech, we Francji i w Meksyku. Powrócił do kraju w 1996 r. Osiem lat później pisarz przebył udar mózgu, po którym został dotknięty afazją (utrata zdolności mowy). Lekarz poradził mu spisywanie wspomnień w celach terapeutycznych. Efekt tej pracy - autobiograficzna książka pt. "Baltazar" - została opublikowana w 2006 r.W czerwcu 2008 r. pisarz po raz drugi zdecydował się na emigrację, tym razem ze względu na stan zdrowia. Osiadł w Nicei. W 2010 r. ukazał się pierwszy z trzech tomów "Dziennika" Mrożka; tom drugi trafił do księgarń 25 stycznia.

 

Źródło: Instytu Książki

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów