Stwórz swoją historię!

«poprzedni     następny»
2010-11-10 16:41:47
news - Stwórz swoją historię!

 

Wśród prozy powstającej w naszym kraju wciąż zaledwie kroplą w morzu jest szeroko pojęta proza militarna, historyczna czy polityczna, zarówno historia alternatywna, jak i wszelaka futurologia, czy to z elementami fantastycznymi, czy bez.

 

Aby zachęcić adeptów pisarstwa do tworzenia takich tekstów, portal historyczno-militarny Konflikty.pl we współpracy z kilkoma polskimi oficynami wydawniczymi zorganizował konkurs literacki. Nazwaliśmy go „Stwórz swoją Historię”.

 

Mamy nadzieję znaleźć obiecujących autorów, którzy chcą realizować pasję pisarską, tworząc takie właśnie teksty, o jakich wspomnieliśmy wyżej. Chcemy wzmocnić ich zapał i umożliwić zaistnienia poprzez publikację. Autorzy zwycięskich opowiadań otrzymają nie tylko nagrody rzeczowe, ale także – czy raczej przede wszystkim – szansę na wydanie owych tekstów. Laureatów wybierzemy w dwóch kategoriach (po dwóch, I i II miejsce): opowiadania z elementami fantastycznymi i opowiadania bez tychże elementów. Laureaci w pierwszej kategorii otrzymają szansę pojawienia się w druku na łamach czasopisma „Science Fiction, Fantasy i Horror”, laureaci w drugiej zaś – w antologii przygotowywanej przez wydawnictwo Erica.

 

Jesteśmy przekonani, że w ten sposób zwiększymy obecność (popularnych na Zachodzie) „political fiction” i „military fiction” na polskim rynku książki. Są to fascynujące podgatunki prozy, dające autorowi kolosalne pole manewru, czytelnikowi zaś – nie tylko przyjemność z czytania, ale w przypadku tekstów dobrze przygotowanych od strony merytorycznej także dużą porcję wiedzy.

 

Jeżeli inicjatywa okaże się trafna, w następnych latach odbędą się kolejne edycje konkursu.

 

Informacje:

 

Strona konkursu: http://www.ssh.konflikty.pl

Regulamin: http://www.ssh.konflikty.pl/regulamin.html

Czas trwania konkursu: 1 listopad 2010 – 31 styczeń 2011

Organizator: portal historyczno-militarny konflikty.pl

Sponsorzy konkursu: Replika, Dom wydawniczy Rebis, Fabryka Słów, Instytut wydawniczy Erica

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów