"Tajny dziennik" Mirona Białoszewskiego w radiowej Trójce

«poprzedni     następny»
2012-01-27 15:06:25
news - "Tajny dziennik" Mirona Białoszewskiego w radiowej Trójce

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia zagości „Tajny Dziennik” Mirona Białoszewskiego. Książkę, opatrzoną „Trójkowym Znakiem Jakości”, czytać będzie Wojciech Pszoniak. Trójka zaprasza od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.50.„Tajny Dziennik” Mirona Białoszewskiego, książka licząca 920 stron, zapowiadana jest jako wydarzenie roku 2012. Ze względu na stopień szczerości i samoobnażenia „Tajny” został „odtajniony” dopiero w 29 lat po śmierci poety; opublikowało go Wydawnictwo Znak.

 


Dziennik składa się z trzech części. Pierwsza i druga – „Dokładane treści” i „Nadawanie” – dyktowane były przyjaciółce i sekretarce poety – Jadwidze Stańczakowej. Część trzecią, „Pogorszenie”, autor pisał sam. Zapiski dotyczą lat 1975 – 1983.

 


Autorka audycji, Baszka Marcinik, wybrała fragmenty książki do czytania w kolejne wieczory. Jak sama mówi „Głośna lektura Tajnego dziennika należy do trudniejszych i w realizacji - i, jak sądzimy, w odbiorze. Nasze zaproszenie przyjął Wojciech Pszoniak, razem więc zmagamy się z materią zapisków poety”.Udział w audycji weźmie także Tadeusz Sobolewski, jeden z bohaterów „Tajnego dziennika”, który opatrzył książkę słowem wstępnym. Znany krytyk filmowy będzie komentował na antenie kolejne czytane fragmenty, wzbogacone muzyką kompozytora muzyki teatralnej – Jacka Grudnia.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów