TAKK! Komiks: warsztaty komiksowe

«poprzedni     następny»
2011-08-22 11:03:27
news - TAKK! Komiks: warsztaty komiksowe

Warsztaty komiksowe w ramach TAKK! - Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice prowadzić będą Michał Śledź Śledziński i Jacek Frąś.


Warsztaty komiksowe mają na celu zbadanie i pokazanie różnic w postrzeganiu Katowic i Śląska. W jaki sposób widzą to miejsce ludzie z zewnątrz, a jak patrzą na Śląsk jego mieszkańcy? Czy są tu miejsca/zjawiska, które interesują i fascynują przyjezdnych, a które często pozostają niewidoczne dla ludzi, którzy na co dzień mieszkają na Śląsku/w Katowicach? Co powoduje, że ten region jest z jednej strony postrzegany stereotypowo, z drugiej – jako miejsce progresywne i unikalne. Zderzenie ze sobą dwóch perspektyw: perspektywy przybysza i perspektywy mieszkańca stanowić będzie bazę do realizacji opowieści komiksowej na temat ludzi żyjących w tym regionie. Warsztaty komiksowe prowadzić będą Michał Śledź Śledziński i Jacek Frąś.

 

Finał warsztatów komiksowych - 27.08.2011.


Michał Śledź Śledziński – niewątpliwie jedna z największych legend polskiego komiksu. Twórca i redaktor naczelny kultowego magazynu "Produkt", autor cieszących się olbrzymim uznaniem serii "Osiedle Swoboda", "Na szybko spisane" i "Wartości rodzinne". W swojej twórczości bardzo często sięga do doświadczeń autobiograficznych, a wyrazista kreska, doskonały zmysł obserwacyjny i satyryczne zacięcie zapewniły mu olbrzymią sławę wśród odbiorców, którzy z łatwością odnajdują w jego komiksach wspólnotę pokoleniowych doświadczeń.


Jacek Frąś – rocznik 1977. Rysownik komiksów, malarz, plakacista, ilustrator, perkusista w Dick4Dick, a w przeszłości w Cool Kids of Death. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi (dyplom u prof. Mariana Kępińskiego). Studiował także w krakowskiej ASP (pracownia prof. Stanisława Rodzińskiego). Praktykował w Nowym Jorku, Tokio, Dubrowniku. Swoje prace komiksowe publikował w: "Machinie", "Muzie", "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Nie", "Laif", "DosDedos", "AQQ", "Stripburgerze", "Warburgerze", "Madburgerze", "Talizmanie", "Czasie Komiksu", "Dzienniku Łódzkim", „Dzienniku Polskim", "Świecie Komiksu". Współpracował z wydawnictwami: Kultura Gniewu, Egmont, Zin-Zin Press, Viking. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, niejednokrotnie był nagradzany w prestiżowych konkursach. Współpracuje z agencjami reklamowymi. Rzeźbi również w śniegu (do tego hobby nawiązuje
"Ostra biel").

Projekt realizowany w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 – UWAGA NA KULTURĘ!

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Narodowy Instytut Audiowizualny

Mecenasi Prezydencji: PKO Bank Polski, PZU S.A.

Organizatorzy lokalni: ASP w Katowicach, Galeria Rondo Sztuki w Katowicach, UM Katowice

 

Za: www.culture.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów