Terapia wad wymowy z Impulsem

«poprzedni     następny»
2016-09-29 10:36:56
news - Terapia wad wymowy z Impulsem

Na rynku wydawniczym znajdziemy bardzo wiele książek dotyczących terapii wad wymowy. Nie ma jednak zbyt wielu pozycji dotyczących bezpośrednio postępowania terapeutycznego w przypadku osób z niepłynnością mowy. 
Z pomocą przychodzi Oficyna Wydawnicza Impuls i Monika Lubina z nowościami wydawniczymi: Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko oraz Wierszyki zróżnicowane na opozycje głosek: dentalizowanych dźwięcznych – bezdźwięcznych w–f – ch, k–g – t–d, r – l.


Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko stanowią piątą część cyklu wierszyków i ćwiczeń na głoski. Pomysł na ich napisanie zrodził się podczas Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej pt. „Zaburzenia płynności mowy – teoria i praktyka”, która odbyła się we wrześniu 2014 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przeglądając ofertę zgromadzonych tam licznie wydawnictw, doszłam do wniosku, że brakuje materiałów do ćwiczeń dla osób z niepłynnością mowy - mówi autorka. 

 

wierszykiZ kolei na książkę Wierszyki zróżnicowane na opozycje głosek: dentalizowanych dźwięcznych – bezdźwięcznych w–f – ch, k–g – t–d, r – l składa się 100 wierszyków, które stanowią czwartą część cyklu pomagającego dzieciom utrwalić nowo poznane głoski i zróżnicować je z tymi, którymi początkowo je zastępowały. 

 

- Każdy przypomina sobie, jak znajome dzieci po nauczeniu się głoski [r] zastępowały nią głoskę [l], mówiąc na przykład „rarka”. Podobnie niektóre dzieci po utrwaleniu głoski [sz] wypowiadają np. słowo „szok” zamiast „sok”. Aby dziecko opanowało wymowę prawidłową, potrzebuje ćwiczeń właśnie w różnicowaniu głosek. Znakomita większość wierszyków zawartych w książeczce pozwala skupić się wyłącznie na 2 ćwiczonych – opozycyjnych głoskach, aby nauka nie sprawiała dziecku nadmiernych trudności.

 

Obie publikacje poleca Oficyna Wydawnicza Impuls - http://impulsoficyna.com.pl

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Uważam,że takie ćwiczenia będą pomocne dla dzieci i nie tylko dla nich.
2016-09-29 17:41:32
martucha180 Linia koment I dla rodziców, i dla logopedów.
2016-09-29 12:25:52
azetka79 Linia koment korzystam z Impulsowych propozycji i polecam całym sercem
2016-09-29 10:42:46
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów