Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński w Klubie Żaczek

«poprzedni     następny»
2009-11-02 11:22:13
news - Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński w Klubie Żaczek
Tomasz Raczek, jeden z najpopularniejszych w Polsce krytyków filmowych, będzie gościem krakowskiego klubu Żaczek (al. 3 Maja 5) w niedzielę, 8 listopada. Spotkanie z dziennikarzem połączone będzie z promocją książki „Alfabet na 4 ręce”. Rozpocznie się o godz. 17.

 

Tomasz Raczek to jeden z najpopularniejszych w Polsce krytyków filmowych, obecnie pracuje w TVN. Prowadził programy w telewizjach Canal Plus, TVP i Polsacie, nadawał audycje w Polskim Radiu, TOK FM i RMF FM. Współtworzył słynny duet z Zygmuntem Kałużyńskim. Znani byli z zażartych sporów o filmy. Dyskusje prowadzili zarówno w telewizji, prasie i książkach. Raczek jest laureatem Wiktora oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej (m.in. Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego), ukończył wydział wiedzy o teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej. Publikował w „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Filmie”, „Kinie” i „Wprost”. Obecnie prowadzi wydawnictwo Latarnik. Właśnie ta oficyna wydała książkę Tomasza Raczka „Alfabet na 4 ręce”. Są to niepublikowane wcześniej osobiste rozmowy z Zygmuntem Kałużyńskim. Do książki dołączony jest film dokumentalny Jana Sosińskiego „Zygmunt Kałużyński: pół życia w ciemnościach”, który zaprezentowany zostanie w klubie Żaczek.
Zygmunt Kałużyński był krytykiem filmowym, ikoną polskiego kina, popularyzatorem historii filmu, wieloletnim publicystą tygodnika „Polityka”. Zmarł w 2004 roku.
Spotkanie z Tomaszem Raczkiem odbędzie się w ramach cyklu Cinema Żaczek. Rozmowę poprowadzi Bartek Borowicz. Wstęp wolny.

Kolejna impreza w ramach Cinema Żaczek – 21 listopada:

Wejdź w świat animacji tworzonych przez Polaka, który współpracował z wytwórnią Walta Disney’a, wygrał festiwal Era Nowe Horyzonty i pracował przy filmie „Ja, robot” oraz grze „Fight Club”! To on obecnie pracuje nad pełnometrażowym filmem „Jeż Jerzy”. Spotkanie z Wojtkiem Wawszczykiem, najlepszym w Polsce twórcą animacji, odbędzie się w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5) w sobotę, 21 listopada 2009, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów