Ukazały się kontrowersyjne "Grzechy" Andrew M. Greeleya

«poprzedni     następny»
2009-12-09 10:39:15
news - Ukazały się kontrowersyjne "Grzechy" Andrew M. Greeleya

Nakładem Wydawnictwa WAM ukazała się książka Andrew M. Greeleya „Grzechy”. Tematem powieści jest sprawa molestowania seksualnego w jednej z amerykańskich parafii.

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami, które w ostatnim czasie napłynęły do wydawnictwa, oficyna przygotowała dedykowaną jej wypowiedź dyrektora naczelnego Wydawnictwa WAM Henryka Pietrasa SJ: „Książka jest kontrowersyjna, ale chyba nie bardziej niż sama Biblia. Oczywiście to jest powieść i wszelkie proporcje do Biblii muszą zostać zachowane. Ale zaczyna się ona od sytuacji grzechu i pokazuje, jak to jest, kiedy ktoś w takiej sytuacji tkwi i jak to jest, kiedy się z takiej sytuacji wychodzi. Tak prawdę powiedziawszy dlatego właśnie użyłem tego porównania do Biblii, bo Biblia zaczyna się od pięknego opisu stworzenia świata, ale zaraz potem jest kilka opisów bardzo wielkiego zła. Już pomijając grzech pierworodny, tak zwany grzech Adama i Ewy, to zaraz mamy bardzo wymierny grzech: bratobójstwo - Kain zabija Abla, zaraz potem mamy grzech pychy wobec Boga i budowę wieży Babel, zaraz potem mamy grzech sodomii i gomory, zaraz potem mamy grzechy które prowadzą do Potopu. Jednym słowem na kartach Biblii tego zła jest opisane bardzo dużo, ale nie po to, by je gloryfikować, tylko by pokazać, że Bóg je zwycięża. I taki też jest przekaz powieści ks. Greeleya. On pokazuje, iż nie ma sensu udawać, że zła nie ma, że ludzie nie grzeszą także w Kościele. Jest natomiast sens i posłannictwo Kościoła, by pomagać ludziom z tego grzechu się wydostać i pokazać na czym polega wielkość Boga, który do zwycięstwa nad  grzechem człowieka prowadzi. Jest to więc książka o grzechu i o jego przezwyciężeniu, o skandalu i remedium na skandal. Poza tym jest to książka po prostu prawdziwa”.

 

A w sprawie książki zabierają dziś głos specjaliści od literatury i miłośnicy książek. Zapraszamy do lektury opublikowanej w naszej witrynie recenzji publikacji. Aby ją przeczytać, kliknij TUTAJ. 

 

"Grzechy" możesz też najtaniej nabyć w naszej księgarni internetowej. Aby to uczynić, kliknij TUTAJ!

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów