Wernisaż wystawy fotografii Teresy Ebis

«poprzedni     następny»
2012-01-09 07:57:06
news - Wernisaż wystawy fotografii Teresy Ebis

Bytomski Klub Brama zaprasza 19 stycznia 2012 o godz..21 na wernisaż wystawy fotografii Teresy Ebis "APHONIA" & Blues Jam Session.Człowiek tworzy, człowiek ochrania… Człowiek dominuje.
Piękno twórczości ludzkiej ręki przeplata się z cieniem zapomnienia i ignorancji.Nie przemówią… Nie opowiedzą historii swej świetności. Nie zaświecą już w oknach iskry niegdyś toczonego wewnątrz życia. Lecz bezgłośny lament zionie z wybitych szyb, z zamurowanych wejść, z pustki…Tę samą pustkę widzimy w oczach porzuconych zwierząt. Żywych, wciąż ufających ludziom… Czy powinny ufać?Aphonia - oto ich bezgłośne wołanie.Wystawa przedstawia głównie bytomską architekturę, pozbawioną życia, uginającą się pod ciężarem czasu i zaniedbania ze strony ludzi. To samo często spotyka zwierzęta. Bezdomne, zapomniane a nie rzadko i maltretowane nie są w stanie przetrwać bez naszej pomocy. Niestety same o nią nie potrafią poprosić.


Dlatego w ich imieniu prosimy o nią....Podczas trwania wystawy odbywać się będzie zbiórka datków na budowę nowego schroniska dla zwierząt w Tarnowskich Górach - azylu dla bezdomnych, porzuconych, cierpiących istot, w którym będą mogły poczuć się kochane i bezpieczne. Całkowity dochód zesprzedaży prac zostanie przekazany na konto Azylu dla Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt".Spójrzmy i usłyszmy nieme wołanie o pomoc…Teresa Ebis - od urodzenia mieszkanka Bytomia. Do reszty zakochana w architekturze swojego ojczystego miasta. Fotograf-amator, projektantka, florystka. Architekturą zajmuje się zarówno z zamiłowania, jak i zawodowo.
Strona www artystki: http://bies00.flog.pl/omnieWernisaż wystawy & Blues Jam Session odbędzie się 19 stycznia o godz.21:00 w Klubie Brama w Bytomiu. Wstęp wolny.

 

Za: Irka - Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów