Wiersze w Metrze

«poprzedni     następny»
2010-09-12 02:16:38
news - Wiersze w Metrze

 

W dniach 13-20 września br. w Warszawie w ramach kampanii "Wiersze w Metrze" odbędzie się specjalnie zaprojektowana dla miłośników poezji, nowych technologii i gier miejskich - Poetycka Gra Miejska Przyszłości.

Ta wyjątkowa Gra połączy poezję z nowymi technologiami, a telefon komórkowy ze specjalnie stworzoną na potrzeby Gry aplikacją Aloha, będzie przewodnikiem przekazującym kolejne wskazówki i prowadzącym uczestników wzdłuż

trasy Gry.

 

Partnerami Gry są Intel oraz Psiloc, który specjalnie dla Wierszy w Metrze stworzył aplikację Aloha. "Nowe technologie mogą skutecznie służyć kulturze. Aplikacja Aloha umożliwia skorzystanie z zupełnie nowego kanału komunikacji - telefonu komórkowego - który staje się nowoczesnym przewodnikiem uczestników Gry." - mówi Marek Filipiak, prezes Psiloc.

 

Gra odbywać się będzie – do wyboru uczestników – w języku polskim lub angielskim. W Grze mogą wziąć udział uczestnicy posiadający telefony komórkowe z systemem Symbian. Aby wziąć udział w Grze należy przesłać zgłoszenie z formularza na stronie www.wierszewmetrze.eu.

 

Szczegóły Gry oraz regulamin dostępne od dnia 10 września 2010. Od tego dnia zdobyć będzie można dodatkowe słowo specjalne do Gry. W Grze moŜna wziąć udział w dowolnym czasie pomiędzy 13 a 20 września 2010.

Nagrody ufundowali Partnerzy Gry: Intel i Psiloc.

 

Wiersze w Metrze

Od 6 do 30 września br. odbywa się będzie trzecia edycja kampanii Wiersze w Metrze, zainicjowana w 2008 roku przez Instytut Książki oraz British Council. Celem jest popularyzacja współczesnej poezji europejskiej poprzez jej prezentację w stołecznym metrze i przestrzeni miejskiej stolicy, organizację happeningów, konkursów, instalacji, gry miejskiej, festiwalu performing poety i warsztatów poetyckich dla młodzieży. 

 

Inspiracją dla Wierszy w Metrze były podobne projekty zorganizowane w Dublinie, Paryżu, Nowym Jorku, Barcelonie, Sztokholmie, Stuttgarcie i Moskwie, a przede wszystkim zainicjowany w 1986 roku projekt Poems on the Underground, który odbywa się cyklicznie w Londynie.

 

Opinia
Treści
violabu Linia koment Czy taka akcja stała się coroczną?
2014-08-18 18:33:38
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów