Bitnicy na PolakPotrafi.pl

«poprzedni     następny»
2016-01-13 14:12:18
news - Bitnicy na PolakPotrafi.pl

Wiara, że narkotyki poszerzają ludzką świadomość. Stworzenie podstaw dla hippisów. Zabawa, wolna miłość i niekończąca się radość życia. Bunt przeciw hipokryzji, społeczeństwu i władzy.

 

Z drugiej strony pełna halucynacji podróż przez piekło uzależnienia, niszcząca moc alkoholu i heroiny, huk wystrzału broni zakończony kulą w głowie.

 

Przede wszystkim - połączenie w tekstach różnorodnych wpływów religijnych: katolicyzmu, buddyzmu i wierzeń indiańskich. Świętość i profanacja. Na końcu drogi zbawienie?

 

Podróż do źródeł amerykańskiej kultury i mentalności rewolty.

 

Kerouac, Ginsberg, Burroughs. Legendarny Neal Cassady.

 

Czy wszyscy już są?

To literatura Beat Generation!

 

25 letni absolwent polonistyki Paweł Gibas na portalu PolakPotrafi.pl poszukuje pomocy w sfinansowaniu druku książki naukowej poświęconej Beat Generation, zatytułowanej Sacrum w twórczości pisarzy Beat Generation, poświęconej takim autorom jak: William S. Burroughs (Nagi lunch), Jack Kerouac (W drodze) i Allen Ginsberg (Skowyt), a także Gary Snyder, Gregory Corso czy Lawrence Ferlinghetti. Książka jest już napisana, ma charakter twórczy, oryginalny, stanowi autorską propozycję. Zainteresowanie publikacją wyraziło wydawnictwo PWN i Universitas. Wszystko znajduje się na dobrej drodze, jednak konieczne jest - tylko i aż - dofinansowanie.

 

Napisane zostały również recenzje naukowe przez dwoje profesorów z Uniwersytetu Wrocławskiego, wymagane przy tego typu publikacjach. Książka ma zostać wydana w formie drukowanej i elektronicznej. Potrzebna kwota dofinansowania to 8900 zł, na co składają się koszty redakcyjne i poligraficzne, w tym opłacenie druku. Wszelkie nadwyżki przeznaczone zostaną na zwiększenie nakładu, a także jakiekolwiek honorarium dla autora i profesorów, którzy pracę zrecenzowali. W planach jest również napisanie monografii twórczości innego amerykańskiego pisarza Charlesa Bukowskiego, zebrane dodatkowe fundusze mogą pewnego dnia wesprzeć wydanie takiej pozycji.

 

Oto, jak autor zachęca do wsparcia jego projektu:

 

 

Jeśli uważacie, że projekt jest godny uwagi, możecie go wesprzeć na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/bitnicy

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Pomysł, który pochwalam :)
2016-01-19 19:15:24
ksiazkomania Linia koment ciekawy i godny uwagi projekt
2016-01-18 13:58:16
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów