Gershwin według Kydryńskiego!

«poprzedni     następny»
2012-06-15 14:10:24
news - Gershwin według Kydryńskiego!

Audiobook Gershwin Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, oparty na popularnej monografii Lucjana Kydryńskiego, czytany przez Marcina Kydryńskiego, otrzymał nagrodę jury w kategorii "Perły z lamusa" w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka na lato"

 

Bohaterem audiobooka jest George Gershwin − człowiek, który jako jeden z pierwszych artystów usiłował skojarzyć pewne elementy jazzu z muzyką symfoniczną. Wprowadził je na estrady filharmonii i sceny oper. Kompozytor, którego życie to nie tylko oszałamiające sukcesy, ale też i pasma niepowodzeń. Znany dobrze w salach koncertowych i w nocnych lokalach.

Audiobook oparty jest na tekście niezwykle popularnej monografii Lucjana Kydryńskiego. Tekst książki czyta Marcin Kydryński, który swoją pracę nad audiobookiem uznał za prawdziwą przygodę: spotkanie z literacką twórczością swojego ojca oraz z jego odwieczną pasją: muzyką. 

Fragmenty książki przetykane są prawdziwymi rarytasami muzycznymi − utworami Gershwina w mistrzowskim wykonaniu. Usłyszeć można m.in. fragmenty „Błękitnej Rapsodii”, „Koncertu fortepianowego” i „Amerykanina w Paryżu”.

 
Posłuchaj fragmentu książki! 
Opinia
Treści
takahe Linia koment eh... głos Kydryńskiego miodzio
2014-02-05 21:06:21
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów