Wonderbook. Księga czarów - Rowling i Sony prezentują nowy wymiar książki?

«poprzedni     następny»
2012-06-08 13:48:11
news - Wonderbook. Księga czarów - Rowling i Sony prezentują nowy wymiar książki?

Sony zapowiedziało nową generację książki elektronicznej, nazwaną "Wonderbook" ("Księga czarów", "Księga cudów") i przygotowywaną we współpracy z J.K. Rowling, autorką "Harry'ego Pottera", która przygotuje pierwszy tytuł wydany w ten sposób. 

 

Wonderbook ma być swego rodzaju dodatkiem do konsoli PlayStation 3. To z pozoru tradycyjna, fizyczna książka, która wzbogacona zostanie jednak o rozszerzoną rzeczywistość (augmented reality) w trójwymiarze z ilustracjami i filmami. Gracze-czytelnicy będą wchodzić w interakcję z książką, patrząc na ekran telewizyjny. Zobacą na nim generowane przy pomocy PlayStation obrazy siebie wraz z książką. Całość osadzona będzie jednak nie w rzeczywistym pokoju, lecz w świecie Harry'ego Pottera - z lewitującymi, magicznymi przedmiotami wokół, z którymi również będzie można wchodzić w interakcję. Dzięki temu gracze będą mogli uczyć się kolejnych czarów i poznawać nowe opowieści ze świata Harry'ego Pottera.

 

"Wonderbook: Księga zaklęć" to pierwszy tytuł, napisany przez J.K. Rowling, który udostępniony zostanie czytelnikom w listopadzie. 

 

 

- "Wonderbook: Księga zaklęć" to szansa dla Mugoli, by zbliżyć się do rzeczywistości prawdziwej księgi czarów - podkreśla autorka w oświadczeniu. To niesamowite urządzenie, które dostarczy czytelnikom zupełnie nowe doświadczenia płynące z lektury. Za sprawą książki miłośnicy świata Harry'ego Pottera będą mieli szansę wypróbować działanie znanych z powieści czarów takich jak Incendio, Wingardium Leviosa czy Expelliarmus. Przedstawiciele firmy Sony nazywają swój pomysł kolejną "rewolucją w opowiadaniu historii". 

 

Autorka przygotowała anegdoty i opowieści odnoszące się do poszczególnych czarów, do których czytelnik / gracz zyska dostęp w miarę postępów w nauce magii. Granicze będą potrzebowali do korzystania z Wonderbooka Play Station 3, specjalnej kamery Play Station Eye oraz przystawki do kontroli gestami - Play Station Move. Sony zapowiada również współpracę z kolejnymi wydawcami i autorami, by umożliwić miłośnikom między innymi spotkanie z dinozaurami czy podmorskie podróże.

Opinia
Treści
angela1914 Linia koment Ciekawie :))
2012-06-12 16:28:53
Ywxi Linia koment Ciekawe ciekawe ale normalnych książek z cyklu Pottera mi to nie zastąpi
2012-06-09 10:50:09
Mimozami Linia koment *płacze w niebogłosy* Mamo, ja to chcę D:
2012-06-08 14:52:13
nektrus Linia koment No to ja jestem ciekaw co czeka moje dzieci za te 10-15 lat, czytanie książek im się znudzi!
2012-06-08 14:04:21
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów