Konkurs na mikropowieść "Ten pierwszy raz"

«poprzedni     następny»
2015-11-20 11:01:07
news - Konkurs na mikropowieść "Ten pierwszy raz"

Pierwszy konkurs Wydawnictwa Genius Creations „Dobro złem czyń” pokazał, jak wiele twórczej energii drzemie w czytelnikach. Nie będziemy ukrywać, że bardzo nam się to spodobało i chcielibyśmy teraz – jak i w przyszłości – kontynuować ideę podobnych zmagań. Zapraszamy Was więc do udziału w naszym drugim konkursie, tym razem na mikropowieść, pod dwuznacznym tytułem „Ten pierwszy raz”. Choć nie boimy się erotyki, to jednak kochamy SF i mamy na myśli pierwszy kontakt ludzkości z obcą, inteligentna rasą. Oczywiście jeśli Waszym zdaniem zapałamy do siebie – platoniczną lub nie – miłością, możecie o tym napisać, ale zdecydowanie bardziej ciekawi nas, jak wyobrażacie sobie nasze pierwsze spotkanie trzeciego stopnia.

 

Honorowym patronem konkursu jest znany wszystkim miłośnikom SF Michał Cholewa, a do jury zaprosiliśmy tym razem reprezentantów portali poświęconych fantastyce.

 

Tekst obowiązkowo musi odnosić się do motywu przewodniego konkursu, czyli „tego pierwszego razu”, rozumianego jako pierwszy kontakt z inteligentną obcą formą życia. Forma, wykonanie, idee – dowolne. Prosimy jedynie o zachowanie granic dobrego smaku i nietraktowanie tematu zbyt dosłownie.

 

Mało kto lubi limity, jednak musimy zastosować i ten ponownie: tekst musi mieścić się pomiędzy 60 000 a 120 000 znaków (ze spacjami), jak i nie może być opublikowany w jakiejkolwiek formie zarówno przed, jak i w trakcie trwania konkursu. Uwaga: tym razem z racji limitu i charakteru zmagań obowiązuje limit: każdy może zgłosić do konkursu tylko jedną mikropowieść. 

 

Co najważniejsze jednak – nie musicie być debiutantami. Możecie wystartować w konkursie niezależnie od wcześniejszego literackiego dorobku.

 

Tekst musi zostać przesłany w formacie RTF. Wytyczne (obowiązkowe) odnośnie do formatowania to: czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5, justowanie, mile widziane wcięcia akapitowe. Wszystkie teksty niespełniające tych warunków nie będą przyjmowane.

 

Dane kontaktowe (personalia, adres email, numer telefonu) muszą być zawarte w WIADOMOŚCI EMAIL, NIE w tekście.

 

Wyniki planujemy ogłosić w ciągu 3 miesięcy od zakończenia przyjmowania prac, tj. do 30 czerwca 2016 r. Jeśli jednak liczba prac będzie zbyt duża, zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia tego terminu, o czym oczywiście poinformujemy. Same teksty przyjmujemy do 31 marca, do godziny 23:59:59.

 

I kwestia mało przyjemna na koniec – podobnie jak w przypadku pierwszego konkursu obowiązuje cenzus wieku: 18 lat (musicie być pełnoletni w momencie podpisywania umowy, czyli wrzesień 2016 roku).

 

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie internetowej wydawnictwa Genius Creations

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
szpachela Linia koment Dużo czasu. Może sama spróbuję swych sił :)
2015-11-20 11:16:31
dayna15 Linia koment fajny pomysł
2015-11-20 11:02:50
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów