Ruszyła sprzedaż biletów na 7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur

«poprzedni     następny»
2011-08-08 11:57:21
news - Ruszyła sprzedaż biletów na 7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur

1 sierpnia ruszyła sprzedaż biletów oraz karnetów na koncerty 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur (25.09-1.10. 2011)

 

 

Koncert inauguracyjny w Sali Kongresowej otworzy reprezentantka Polski – Urszula Dudziak ze specjalnie przygotowanym programem. Femi Kuti & Positive Force z Nigerii, to jedyne gwiazdy 7. edycji SkrzyŜowania Kultur pochodzące spoza Europy.

 

W tegorocznym programie festiwalu dominować będzie muzyka europejska z najdalszych zakątków naszego kontynentu. Wystąpią gwiazdy ze słonecznej i pełnej pasji Portugalii – Sara Tavares, a z Hiszpanii – mistrzyni flamenco Carmen Linares oraz galicyjska performerka Mercedes Peón.

 

Muzyczny szlak tegorocznej edycji przebiega również przez Niemcy, których reprezentantem będzie Corvus Corax. Z odległej Finlandii usłyszymy mistrzowskie wykonania Marii Kalaniemi, a ze Szwecji – Hoven Droven. Dzień Śródziemnomorski ozdobi swoim wyjątkowym głosem Aynur – ta pochodząca z Turcji artystka wykonywać będzie utwory zarówno w języku kurdyjskim, jak i tureckim. Tego samego wieczoru udamy się do Grecji, za sprawą mistrza Psarantonisa. Dzień później delektować się będziemy złotymi głosami korsykańskich pieśniarzy z zespołu Barbara Furtuna. Wydarzeniem 7. edycji festiwalu będzie na pewno koncert The Idan Raichel Project z Izraela prezentujący swoją unikalną muzyczną mieszankę smaków etiopskich i bliskowschodnich.


Festiwal zamkną w sobotę 1 października koncerty: „Dzieci Świata na Skrzyżowaniu Kultur” oraz „Mistrzowie Warsztatów na Skrzyżowaniu Kultur”.

 

Sprzedaż biletów odbywa się przez sieć Eventim.pl.

 

Na koncert inauguracyjny zapraszamy 25 września do Sali Kongresowej, a pozostałe koncerty odbędą się tradycyjnie w namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony ulicy Świętokrzyskiej).

Ceny biletów na koncert inauguracyjny – 30/50/70 zł, a na poszczególne koncerty w namiocie – 25 zł., koncert dziecięcy – 10 zł., karnet – 100 zł (z wyłączeniem koncertu inauguracyjnego i dziecięcego). Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu, z zaproszonymi artystami i ich muzyką na naszej stronie internetowej: www.festival.warszawa.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów