Wybieramy najlepsze książki historyczne - ruszył II etap plebiscytu "Historia zebrana"

«poprzedni     następny»
2015-11-30 11:56:16
news - Wybieramy najlepsze książki historyczne - ruszył II etap plebiscytu "Historia zebrana"

Internauci oraz jurorzy wyłonili publikacje nominowane do nagrody w plebiscycie Historia Zebrana, którego celem jest wskazanie najlepszych książek historycznych w Polsce. Rozpoczął się drugi etap głosowania. Na głosujących za pośrednictwem strony internetowej www.historiazebrana.pl czekają atrakcyjne nagrody. Plebiscyt organizowany jest przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl.

 

- II etap głosowania na najlepszą książkę historyczną II półrocza 2015 roku już ruszył na stronie projektu www.historiazebrana.pl i potrwa do 9 grudnia. Po pierwszym etapie pozostały 34 tytuły walczące o tytuł w trzech kategoriach „W rolach głównych”, „Okiem badacza” i „Historia niebanalna” – informuje Michał Świgoń z portalu Histmag.org. – Nasz plebiscyt ma pomóc w wyborze ciekawych książek historycznych, które warto przeczytać, bądź kupić dla kogoś w prezencie. W tej chwili ukazuje się tyle różnych pozycji, że ciężko samemu ocenić je wszystkie. Dzięki Historii Zebranej czytelnicy poznają te najlepsze z najlepszych!

 

W drugim etapie internauci głosują wyłącznie na grupę tytułów wybranych przez siebie, analogicznie jurorzy - wyłącznie na tytuły nominowane przez jury.

 

- Które książki otrzymają tytuł najlepszych w głosowaniu Internautów? To zależy tylko od Was! – zachęca do głosowania Sławomir Krempa z portalu Granice.pl – Z grona osób głosujących, wysyłających nam uzasadnienie oddanych głosów oraz polecających głosowanie znajomym, rozdzielimy aż 60 egz. książek historycznych, spośród pozycji biorących udział w głosowaniu. Nie ma co zwlekać, warto oddać swój głos już teraz!

 

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Celem projektu jest wybór najciekawszych i najbardziej dopracowanych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl.

 

Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie: www.historiazebrana.pl.

Opinia
Treści
dayna15 Linia koment Podam informację dalej
2015-11-30 11:58:14
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów