Spotkania z literaturą na Off Festivalu!

«poprzedni     następny»
2012-06-06 12:17:18
news - Spotkania z literaturą na Off Festivalu!

Off Festival, który w dniach 3-5 sierpnia 2012 odbywał się będzie w katowickiej Dolinie Trzech Stawów, to tylko tylko muzyka. To także znakomite spotkania z literaturą. Proza i poezja, klasyka i awangarda, rozmowy i koncerty - wszystko to znajdziecie w OFF-owej Kawiarni Literackiej. Zaproszenie Artura Rojka do objęcia opieki artystycznej nad kawiarnią, po raz kolejny przyjął znany prozaik i poeta, Wojciech Kuczok.

 

Kto i z jakich powodów pojawi się tym razem?  To najlepiej wyjaśni sam kurator.

Zaprosiłem Ich, bo:

Krzysztof Varga nie tylko stał się pierwszym felietonistą kraju po abdykacji Jurka Pilcha, ale też pióro wyostrzył, rękę rozluźnił i machnął Trociny: bluzg na ojczyznę, którego nie powstydziłby się mistrz Bernhard.

Radosław Kobierski to duchowy i fizyczny sobowtór Brunona Schulza, najważniejsza postać śląskiej sceny poetyckiej, również autor próz o imponujących rozmiarach. To także jeden z moich najbliższych towarzyszy włóczęgi przez życie, którego zapraszam dopiero w tym roku, by nie zostać posądzonym o nepotyzm

Olga Tokarczuk, choć od lat niezmiennie jest „on”, a nie „off”, jako bezsporna gwiazda prozy polskiej i najrówniejsza powieściopisarka z najwyższej półki, ostatnio budzi moją pisarską zazdrość także za sprawą tytułu Moment niedźwiedzia - książki osobnej, zawierającej pliki podróżne i sproszone rozważania istotne.

BaBu Król  to Stachura odkryty na nowo, wyśpiewany i wykrzyczany tak, że ciary ogarniają mnie w ciałości, a Sted już nigdy nie będzie mi się kojarzył z emablowaniem licealistek przy ognisku.

Mariusz Sieniewicz jest pisarzem nieustannie i żarliwie zaangażowanym, mającym najlepszy na literackim ringu lewy prosty – lubię jego nokauty.

Andrzej Stasiuk wreszcie się zgodził poświęcić czas wakacyjnych peregrynacji po Europie środkowego wschodu tudzież wschodniego środka i dał się uprosić na festiwal. To autor wyoffowany par excellence, pisarz wagabunda, ostatnio także pasterz (właściciel m.in. barana Smoleńsk). Potrafi przypierdolić (frazą).

Piotr Sommer każdym wersem trafia w sedno języka, a czyni to tak zmyślnie, że nie mogę się oprzeć wrażeniu wybitności jego poezji

Wojciech Bąkowski jest artystą uprawiającym poezję totalną, w której słowa zbratane z obrazem i dźwiękiem dają w efekcie niebywały, hipnotyczny gesamtkunstwerk.

Justyna Bargielska rozpięta między drobiazgiem poetyckim i prozatorskim, rządzi od kilku lat w awangardzie, pozostając przy tym pisarką prawdomówną.

Sławomir Shuty, Che Guevara polskiej prozy, niestrudzenie eksperymentuje z formułą spotkania autorskiego. Aż strach pomyśleć, co wykombinuje w kawiarni literackiej OFF

Janusz Rudnicki jest pisarzem genialnym, który jest i będzie rok w rok na każdym OFF-ie. Póki my żyjemy.

UL/KR to mastna, istotna poezja, której dodano gęstą, poważną fakturę dźwiękowa. Misterium muzyczne na zwieńczenie tegorocznej, gwiazdorskiej Kawiarni OFF

Opinia
Treści
Ywxi Linia koment Miałam się wybrać ale chyba nic z tego nie wyjdzie :(
2012-06-09 11:01:03
ludwik101 Linia koment super - ja się wybieram:)
2012-06-08 11:07:46
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów