Musical o Ojcu Pio

«poprzedni     następny»
2007-05-06 13:22:29
Biografia Ojca Pio posłużyła do stworzenia musicalu „Aktor Pana Boga”. Po raz pierwszy zostanie on wystawiony w San Giovanni Rotondo, gdzie Ojciec Pio został pochowany. Sztukę sponsorowało Włoskie Ministerstwo Kultury. Pełny koszt spektaklu to niemal półtora miliona euro.

Spektakl, z udziałem 40 artystów wykonujących 27 piosenek, koncentruje się na młodości, dojrzewaniu duchowym ojca Pio i budowie w San Giovanni Rotondo Domu Ulgi w Cierpieniu - szpitala dla potrzebujących, który stał się kliniką na 1200 łóżek.

Jeden z kompozytorów musicalu, Attilio Fontana, podkreślił, że bardzo ważne było "unikanie najbardziej cudownych wydarzeń i sensacji z historii ojca Pio", by przybliżyć ją dzisiejszemu odbiorcy.

Z wystawienia musicalu skorzysta założony przez ojca Pio szpital - dostanie na zakup wyposażenia 55 proc. wpływów ze spektaklu.

"Aktor Pana Boga" będzie wystawiany w kilku włoskich miastach, i niewykluczone, że zostanie zaprezentowany także w innych krajach europejskich, w USA i w Ameryce Łacińskiej.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów