Powstanie ekranizacja "Czarownicy z Portobello"

«poprzedni     następny»
2008-06-16 13:26:41
Na podstawie powieści „Czarownicy z Portobello” Coelho powstanie film. Autor będzie nadzorował jego realizację. Udział w przedsięwzięciu mają wziąć filmowcy i muzycy z całego świata, a ich zgłoszenia zbierane są w serwisie MySpace. Internetowe projekt zatytułowano "The Experimental Witch", a Coelho ma nadzieję, że uda się je pokazać w telewizji.

Wśród narratorów "Czarownicy z Portobello" znajduje się piętnaście różnych osób, które znały kobietę o imieniu Athena. Jest wśród nich jest dziennikarz badający mity o wampirach, aktorka teatralna, której Atena uwiodła narzeczonego, ksiądz, który ochrzcił jej syna, przybrana matka, były mąż i inni. Dla jednych Athena jest sierotą porzuconą przez Cygankę w Transylwanii, dla innych dzieckiem zabranym do Bejrutu przez rodziców adopcyjnych, inni znają ją jako urzędniczką londyńskiego banku, a jeszcze inni jako kapłankę z Portobello Road.

Coelho chce, aby każda z osób chcących wziąć udział w ekranizacji "Czarownicy" nadesłała do serwisu MySpace pracę inspirowaną książkowymi opowieściami. Zaprasza także muzyków do stworzenia tematu przewodniego filmu bądź do skomponowania oprawy muzycznej poszczególnych historii.

Zgłoszenia do "The Experimental Witch" przyjmowane będą do 25 lipca. Zwycięzców wybierze specjalne jury, a wyniki ogłoszone zostaną 24 kwietnia. Na zwycięzców czeka czek opiewający na sumę 4638 dolarów. Zgłoszenia przyjmowane będą w każdym języku, ale muszą mieć angielskie napisy.
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów