Książki w klubie Kolonia

«poprzedni     następny»
2012-06-20 09:41:06
news - Książki w klubie Kolonia

Zapraszamy na dwa spotkanie autorskie w jednym z najbardziej urokliwych miejsc Warszawy, klubokawiarni "Kolonia" na Starej Ochocie (ul. Ładysława róg Łęczyckiej).

 

Pierwsze,  z Anną Manicką i Danielem de Latour,  w czwartek, 21. czerwca o  godz. 20:00, związane jest z premierą najnowszej książki Wydawnictwa Kle - Czuła trucizna autorstwa Anny Manickiej, z ilustracjami Daniela de Latour.

 

Czuła trucizna - „powieść kryminalna”, utrzymana jest w  quasi-baśniowej konwencji, przywołującej nie tak odległy klimat Warszawy schyłku lat dziewięćdziesiątych. Świat prawdziwych dzieł sztuki i miejsc z kulturalnej mapy stolicy przenika się z fikcyjną rzeczywistością Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Fundacji Jagiełły. Śledztwo, związane z tajemniczą kradzieżą obrazu i próbą morderstwa, prowadzone osobno przez młodego aspiranta policji oraz pracownika muzeum, toczy się równolegle, a jego finał przynieść musi zaskakujące dla wszystkich rezultaty.

 

Czuła trucizna to także zwrot ku tradycji ILUSTROWANYCH KSIĄŻEK DLA DOROSŁYCH – do współpracy przy przygotowaniu publikacji wydawnictwo zaprosiło DANIELA DE LATOUR, utalentowanego rysownika młodego pokolenia, który nie tylko przygotował projekt okładki, ale opatrzył tekst powieści niezwykle dowcipnie zilustrowanymi scenkami.

 

Czuła trucizna - pierwszy “kryminał muzealny” - otwiera SERIĘ Z JEDNOROŻCEM - nowy cykl wydawniczy KLE z motywem baśniowego zwierzęcia, w którym zamierzamy prezentować książki nieco luźniej traktujące o sprawach historii sztuki, nie rzadko wiążąc je z sensacyjną lub zagadkową fabułą. W planach wydawniczych oficyny Kle są już m.in. kolejne muzealne kryminały, oraz intrygujące historie o powiązaniach historii sztuki ze szpiegowskim wywiadem....

 

Drugie spotkanie "O muzyce", z Piotrem Orawskim, autorem niezwykłej historii muzyki zatytułowanej Lekcje muzyki, której trzy tomy zostały wydane przez Wydawnictwo Kle  odbędzie się  w sobotę 23. czerwca o godz. 20.30. Piotra Orawskiego, muzykologa i dziennikarza Polskiego Radia nie trzeba zapewne reklamować, ale przy okazji zapraszamy do lektury jego nowego bloga http://piotrorawski.home.pl.

 

Serdecznie zapraszamy do Kolonii!

Opinia
Treści
takahe Linia koment super seria
2014-02-05 21:01:27
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów