12-19.05: 46. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

«poprzedni     następny»
2007-05-12 23:30:34
W dniach 12-19 maja odbędzie się 46. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. W dziewięciu koncertach wezmą udział soliści, orkiestry, zespoły i chóry - łącznie około 200 artystów z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Szwecji.
Festiwal w Łańcucie to jedna z najstarszych i najbardziej znanych w Polsce imprez muzycznych, gromadząca każdego roku wykonawców światowego formatu.
W programie w sumie 9 koncertów w większości kameralnych, które świetnie komponują się z wnętrzami pałacowymi. Będą to m.in. średniowieczne pieśni miłosne. Organizatorzy zapraszają także osoby, które nie uczestniczą w Festiwalu, na koncerty muzyki plenerowej, w wykonaniu Rzeszowskiego Zespołu Instrumentów Dętych "Da Camera", które rozpoczynać się będą godzinę przed występami w sali balowej.
Program:

 12 maja 2007 (sobota), godz. 19:45

Wykonawcy: >>> ŚLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA, Masimiliano Caldi - dyrygent, Agata Szymczewska - skrzypce.

W programie: Maciej Radziwiłł, DIVERTIMENTO, Joseph Haydn, KONCERT SKRZYPCOWY C-DUR Hob. VIIa/1, Antonio Vivaldi, LE GUATTRO STAGIONI OP. 8 - CONCERTO NR 2 G-MOLL "L'ESTATE" RV 315, Jakub Gołąbek, SYMFONIA C-DUR, Ottorino Respighi, ANTICHE ARIE E DANZE - SUITA NR 3, Wojciech Kilar, >>> ORAWA.

 13 maja 2007 (niedziela), godz. 19:00. The Gothic Vocies Wykonawcy: Catherine King - mezzosopran, Julian Podger - tenor, John Leight Nixon - tenor.

W programie: "Turniej Miłości" - pieśni miłosne Średniowiecza.

 14 maja 2007 (poniedziałek), godz. 19:00

Wykonawcy: >>> KWARTET ŚLĄSKI (Szymon Krzeszowiec - I skrzypce, Arkadiusz Kubica - II skrzypce, Łukasz Syrnicki - altówka, Piotr Janosik - wiolonczela).

W programie: Karol Szymanowski, >>> 1. KWARTET SMYCZKOWY C-DUR op. 37, >>> 2 KWARTET SMYCZKOWY op. 56, Henryk Mikołaj Górecki, 2. KWARTET SMYCZKOWY "QUASI UNA FANTASIA" op. 64.

 15 maja 2007 (wtorek), godz. 19:00

Wykonawcy: Artur Stefanowicz - kontratenor, Tomasz Herbut - fortepian.

W programie: Vinzenzo Bellini, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Dymitr Szostakowicz, Manuel de Falla.

 16 maja 2007 (środa), godz. 19:00

Wykonawcy: ZESPÓŁ BAROKOWY ARTE DEI SUONATORI, Maria Keohane - sopran.

W programie: Georg Philipp Telemann, UWERTURA "LA BIZARRE" na smyczki i b.c., Georg Friedrich Haendel, KANTATA "ARMIDA ABBANDONATA" HWV 105 na sopran, smyczki i b.c., CONCERTO GROSSO OP. 6 NR 11 A-DUR HWV 329, KANTATA "AGRIPPINA CONDOTTA A MORIRE" HWV 110 na sopran, smyczki i b.c.

 17 maja 2007 (czwartek), godz. 19:00

Wykonawcy: THE NEW ART ENSAMBLE, Zbigniew Zamachowski - aktor, Anna Wandtke - skrzypce, Sebastian Wypych - kontrabas.

W programie: Georg Philipp Telemann, SUITA "DON KICHOT" na smyczki, b.c. aktora z wybranymi recytowanymi fragmentami DON KICHOTA Cervantesa, Giovanni Bottesini, GRAND DUO CONCERTANTE, Sergiusz Prokofiew, UWERTURA NA TEMATY HEBRAJSKIE op. 34, Igor Strawiński, HISTORIA ŻOŁNIERZA.

 18 maja 2007 (piątek), godz. 18:00

Wykonawcy: >>> KWARTET WILANÓW (Tadeusz Gadzina - I skrzypce, Paweł Mosakiewicz - II skrzypce, Ryszard Duź - altówka, Marian Wasiółka - wiolonczela). KWARTET PRIMA VISTA (Krzysztof Bzówka - I skrzypce, Józef Kolinek - II skrzypce, Dariusz Kisieliński - altówka, Jerzy Muranty - wiolonczela).

W programie: Stanisław Moniuszko, Niels Wilhelm Gade, Grażyna Bacewicz, Felix Mendelssohn-Bartholdy.

 18 maja 2007 (piątek), godz. 21:30. "Harfa z ogniem"

Wykonawcy: Anna Faber - harfa elektryczna oraz zespół w składzie: Luiza Figiel - skrzypce, Monika Szulińska - konga, Marek Matwiejczyk - gitara basowa, Piotr Antoni Sawicki - instrumenty klawiszowe, skrzypce.

W programie: utwory m.in.: Stanisława Moniuszki, Piotra Antoniego Sawickiego, Michała Urbaniaka, kompozycje inspirowane muzyką celtycką i bałkańską w nowoczesnych aranżacjach.

 19 maja 2007 (sobota)

Wykonawcy: >>> ORKIESTRA FILHARMONII RZESZOWSKIEJ, Marek Pijarowski - dyrygent, Jadwiga Rappé -alt, CHÓR ŻEŃSKI INSTYTUTU MUZYKI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO, Marta Wierzbieniec - przygotowanie chóru, KATEDRALNY CHÓR CHŁOPIĘCY "PUERI CANTORES RESOVIENSES", Urszula Biskupska - przygotowanie chóru.

W programie: Gustav Mahler, 3. SYMFONIA D-MOLL.

Źródło: IAR oraz www.culture.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów