19.05: Noc Muzeów w Warszawie

«poprzedni     następny»
2007-05-15 23:35:13
Do późnych godzin nocnych będzie można oglądać w sobotę 19 maja wystawy w ponad 90 warszawskich muzeach, galeriach i pracowniach artystycznych. Akcja jest częścią "Europejskiej Nocy Muzeów". W stolicy odbędzie się już po raz czwarty.
Poza wystawami organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących; koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmowe, spotkania z artystami, warsztaty, happeningi i konkursy. Ogromnym zaintersowaniem, równie wielkim jak zwiedzanie muzeów cieszy się co roku przejazd pomiędzy placówkami zabytkowymi autobusami tak zwanymi ogórkami. W tym roku będzie ich jeździć po Warszawie aż 18.
W sobotę wieczorem do wszystkich muzeów oraz galerii wstęp będzie wolny. Akcja rozpocznie się o godzinie 19.00 i zakończy o 1.00 w nocy, choć niektóre muzea zapowiadają, że będą otwarte do ostatniego klienta. Noc Muzeów w Warszawie organizuje Biuro Promocji Miasta, Urząd m. st. Warszawy. Szczegółowy program Nocy Muzeów znajduję sie na stronie www.um.warszawa.pl/wydarzenia/nocmuzeow/
Uroczystego otwarcia Nocy Muzeów w Warszawie dokona w sobotę prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na dziedzińcu Muzeum Narodowego.
Źródło: IAR
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów