Czego doświadcza Twoje dziecko?

«poprzedni     następny»
2015-10-09 07:54:24
news - Czego doświadcza Twoje dziecko?

Książka Pamiętnik dziecka. Co twoje dziecko widzi, czuje i czego doświadcza jest osobistym pamiętnikiem dziecka o imieniu Joey. Jest pamiętnikiem, który wymyślił autor, by odpowiedzieć na pytania dotyczące wewnętrznego życia niemowlęcia.

 

Co dzieje się w umyśle twojego dziecka, gdy patrzy na twoją twarz lub przygląda się czemuś tak prostemu, jak plamka światła na ścianie lub pręt łóżeczka? Co czuje twoje dziecko, gdy jest głodne? Gdy jest smutne? Podczas karmienia? Kiedy bawicie się twarzą w twarz? Co czuje, gdy zostaje od ciebie oddzielone?

 

Autor rozmyślał nad tymi pytaniami i poszukiwał odpowiedzi na nie przez ponad dwadzieścia lat. Większość tego czasu spędził z dziećmi. Z pięciorgiem własnych jako ojciec. Z innymi jako psychiatra dziecięcy, lecząc ich relację z rodzicami. Jako badacz rozwoju obserwował je i uczył się ich. A teraz przekazuje nam swoje wnioski. Warto je poznać. Warto sięgnąć po Pamiętnik dziecka. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Druga Strona.

 

Daniel N. Stern, amerykański psychiatra i psychoanalityk, znakomity badacz i terapeuta, urodził się 16 sierpnia 1934 roku w Nowym Jorku a zmarł 12 listopada 2012 roku w Genewie. Jego badania, m.in. klasyczne już, drobiazgowe analizy rejestrowanych na taśmie wideo interakcji matka – niemowlę, przyczyniły się do zrozumienia, jak przebiega rozwój małego dziecka. Przybliżyły sposób doświadczania przez dziecko świata wokół, przede wszystkim relacji z matką, od pierwszych dni życia. Daniel Stern opisał to, często w swój charakterystyczny poetycki sposób, w takich książkach, jak: The First Relationship: Infant and Mother, The Interpersonal World of the Infant, Motherhood Constellation: A Unified View of Parent-Infant Psychotherapy. Pamiętnik dziecka jest pierwszą książką tego Autora ukazującą się w Polsce.

 

informacja nadesłana

 

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Uważam,że to będzie dobry prezent książkowy dla rodziców oczekujących na dziecko.
2015-10-09 23:09:00
azetka79 Linia koment zastanawiam się czy to będzie dobry prezent dla rodziców oczekujących na dziecko... myślę, że zdecydowanie tak
2015-10-09 08:13:58
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów