Kontynuacja serialu "Alternatywy 4" w TVP

«poprzedni     następny»
2007-04-30 23:04:17
Już od dziś przez trzy kolejne dni w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej będziemy mogli obejrzeć odcinki serialu "Dylematu 5", mającego być kontynuacją legendarnej serii "Alternatywy 4" w reżyserii Stanisława Barei. Pomysł jest prosty - po prostu bohaterowie serialu przeniesieni zostali w nasze czasy... Czy widzowie rzeczywiście mogą liczyć na kawał dobrej rozrywki w stylu Barei, czy też to tylko próba "odcinania kuponów" od sukcesu dawnego przeboju telewizyjnego.

Trzy pilotowe, 45-minutowe odcinki "Dylematu 5" wyreżyserował Grzegorz Warchoł, który kreował postać dziennikarza telewizyjnego w trzech odsłonach "Alternatywy 4". Jednak jego późniejsze filmowe wybory okazały się porażką: o "Czasie surferów" nikt już nie pamięta, zaś wyreżyserowanym przez niego serialom "Bulionerzy" czy "Dziki" również wiele brakuje do ideału.

Z trzyosobowej ekipy scenarzystów "Alternatywy 4" (Płoński, Rybiński, Bareja) tylko Płoński bierze udział w produkcji nowego serialu. Rybiński nie zdecydował się na współpracę przy jego tworzeniu, bo twierdzi, że dziś Polska jest już zupełnie innym krajem, nie można więc w jednym bloku zmieścić wszystkich przestawicieli polskiego społeczeństwa.

Po emisji 3 odcinków pilotowych odbędzie się głosowanie audiotele, w którym widzowie będą mogli zdecydować, czy są zainteresowani dalszymi losami bohaterów serialu i czy mają być realizowane kolejne odcinki.
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów