Nocny patrol krąży po księgarniach

«poprzedni     następny»
2007-07-10 00:31:51
13 lipca, w najbliższy piątek do księgarń trafia Nocny patrol, książka, której rosyjska ekranizacja w 2004 roku przyćmiła takie superprodukcje jak Spiderman2 i Władca Pierścieni.

Łączny nakład książki osiągnął ponad milion egzemplarzy w Rosji, a wydany ostatnio na Zachodzie Night Watch wskoczył na czołowe miejsca bestsellerów!

O KSIĄŻCE:

Istnieją na tym świecie dwie siły mitologiczne – Światłość i Ciemność, które, jak Dobro i Zło, tkwią w równowadze. Na straży równowagi stoją dwa patrole, Dzienny (przedstawiciel Ciemności) i Nocny (przedstawiciel Światłości) – ci pierwsi strzegą dnia, który jest czasem działania sił Światłości; ci drudzy działają w nocy, patrząc na ręce sił Ciemności. Siły Ciemności żyją w świecie Zmroku pełnym wilkołaków, strzyg, wampirów i czarodziejów. Obie Straże są instytucjami wywiadowczymi korzystającymi zarówno z magii, jak i baz informatycznych. Nocny patrol jest mniej jawny, mniej bezwzględny, może uczciwszy. Dzienny natomiast brutalniejszy – ich strażnicy są wampirami, którzy z łatwością nęcą krwią nawet najwytrwalsze i najuczciwsze głowy patrolu czuwającego nocą.

Rok 2004 jest decydującym dla obu organizacji – w Moskwie ma się pojawić Wielki (Wspaniały, Jedyny) czyli człowiek, który zasili jedną ze Straży i przez to siły Ciemności lub Światłości będą światem rządziły. Zaczyna się śledztwo, pogoń i walka o władzę. Na czele nocnego patrolu stoi Anton: postać dekadencka (miast rumu i opium - krew) z domieszką cynizmu i szczyptą obowiązkowej tajemniczości. Antoni będzie musiał zadać sobie pytanie, czy aby na pewno stoi po właściwej stronie? Czy przeznaczenie można zmienić? Czy warto poświęcić miłość w imię wielkiej sprawy? Z tymi oraz podobnymi problemami zmierzy się główny bohater Nocnego Patrolu

Ostatni patrol ukaże się wraz z filmem Straż Dzienna .

FILM:

Straż nocna to stylowy horror fantasy, który zrewolucjonizował kinematografię rosyjską. Zrealizowana przez reżysera i scenarzystę Timura Bekmambetowa (którego Nikita Michałkow nazwał "rosyjskim Tarantino") ekranizacja bestsellerowej powieści Siergieja Łukianienki Nocny patrol to pierwsza część planowanej trylogii, którą uzupełnią Straż dzienna i Straż zmroku. Łącząca rewelacyjne efekty specjalne z zapierającymi dech w piersiach scenami akcji i elementami horroru Straż nocna weszła na ekrany rosyjskich kina w lipcu 2004, odnosząc fenomenalny sukces kasowy. Zrealizowany kosztem zaledwie 4 milionów dolarów film pobił rekordy ustanowione przez "Władcę pierścieni: Powrót króla" i "Spidermana 2". W kraju, w którym żaden rodzimy film nie przyniósł wpływów przekraczających 2 miliony dolarów, Straż nocna zarobiła osiem razy tyle. Straż nocna była oficjalnym kandydatem Rosji do Oscara 2004 dla najlepszego filmu obcojęzycznego. Film produkcji rosyjskiej, tak niedocenianej - z obsadą nieznaną, spektakularnością bijący na głowę, co najmniej połowę produkcji hollywoodzkiej! Efekty specjalne najwyższej klasy, scenariusz schematem nie grzeszący, a reżyser wierny książce.

Film trafił na ekrany w Polsce w 2005 roku

Straż Dzienna, ekranizacja Dziennego patrolu wejdzie na ekrany polskich kin 7 września 2006 roku . W Polsce dystrybutorem filmu jest Cinepix.

O AUTORZE:

Prywatnie przemiły człowiek, miłośnik gier komputerowych, muzyki rockowej i dobrej kuchni, z zawodu lekarz psychiatra, Siergiej Łukjanienko (urodzony 11 kwietnia 1968 w Kazachstanie, teraz mieszkający w Moskwie) jest obecnie najpopularniejszym i najgłośniejszym na świecie pisarzem rosyjskojęzycznym – łączne nakłady jego książek przekroczyły milion egzemplarzy.
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów