Premiera "Krawcowej z Madrytu"

«poprzedni     następny»
2014-08-13 11:12:48
news - Premiera "Krawcowej z Madrytu"

Młoda utalentowana krawcowa Sira wyjeżdża z Madrytu w przededniu wojny domowej. Wraz z kochankiem udaje się do Maroka, mając nadzieję na lepsze życie. Tymczasem kochanek znika bez śladu, zostawiając kobietę w dramatycznej sytuacji, samą na obcej ziemi. Po licznych perypetiach Sira wraca do Madrytu i otwiera tam wytworne atelier mody damskiej. Europa stoi u progu II wojny światowej. Odtąd losy Siry splatają się z życiem postaci historycznych: byłego frankistowskiego ministra, jego ekscentrycznej kochanki, szefa brytyjskiego wywiadu. Za ich namową Sira podejmie się ryzykownej misji. Świetna wartka narracja powieści Krawcowa z Madrytu prowadzi nas do owianych legendą enklaw kolonialnych w Afryce Północnej do promienieckiego Madrytu po zakończeniu wojny domowej i kosmopolitycznej Lizbony, pełnej szpiegów i uciekinierów.

 

Krawcowa z Madrytu to intrygująca opowieść o modzie, miłosnych namiętnościach, niespodziankach od losu, zawiłych ludzkich perypetiach oraz wojennej zawierusze. Niemałe emocje, fascynujące sylwetki poszczególnych bohaterów, wartka akcja, umiejętne połączenie przygody i romansu - to tylko przedsmak czekających nas wrażeń - poleca powieść Marii Duenas nasza czytelniczka, kasandra85

 

Warto sięgnąć po Krawcową z Madrytu, która dzisiaj ma swoją premierę w księgarniach w całej Polsce. Warto również wziąć udział w naszym konkursie, który poświęcony jest tej właśnie powieści.

Opinia
Treści
kawusiaaa Linia koment Czytałam książkę jeszcze w starszym wydaniu. Powiem jedno. Muszę koniecznie wrócić do tej historii!
2014-08-14 08:48:22
violabu Linia koment Opis ksiązki powoduje, że chce się od razu sięgnąć po "Krawcową z Madrytu". Muszę mieć!
2014-08-13 11:21:32
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów