Trzy książki Wilgi najlepsze na lato dla młodych czytelników!

«poprzedni     następny»
2012-05-20 12:44:08
news - Trzy książki Wilgi najlepsze na lato dla młodych czytelników!

501 zabaw bez telewizora, Kazio w miasteczku pełnym wampirów oraz Zagadkowa niedziela, czyli dlaczego zebra nie gubi pasków. Trzy książki wydawnictwa Wilga otrzymały nominację do tytułu Najlepszej książki na lato oraz Najlepszej książki dla młodych czytelników. Wśród osób, które oddadzą na nie głosy w drugim etapie głosowania, rozlosowane zostaną zestawy nagród książkowych. 

 

Jeśli uważasz, że Twoje dzieci oglądają telewizję i korzystają z komputera dużo częściej, niż powinny, zajrzyj do książki  501 zabaw bez telewizora! W środku znaleźć można aż 501 propozycji zabaw edukacyjnych. Dzięki tym pomysłom zapewnisz dzieciom rozwój i wspaniałą rozrywkę niezależnie od pogody i pory roku.

Di Hodges, pedagog i dyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, przygotowała zbiór zabaw, które pomogą ci odciągnąć dzieci sprzed telewizora, komputera i od innych elektronicznych gadżetów. Zaletą tych gier i ćwiczeń jest także to, że stymulują one rozwój intelektualny i fizyczny dzieci, rozwijają ich zdolności komunikacyjne, uczą rozwiązywania problemów i poprawiają koordynację ruchową.

W książce znalazły się propozycje:

- zabaw w domu i na dworze,

- zajęć plastycznych,

- doświadczeń naukowych,

- łamigłówek matematycznych,

- zabaw słownych, rytmicznych i muzycznych,

- zajęć związanych z gotowaniem i uprawą roślin.

Zabawy i gry przedstawione w tej książce pomagają kształtować zdolności dzieci w okresie najważniejszym dla ich rozwoju. Są przy tym łatwe do zorganizowania i naprawdę niedrogie, a do tego w większości przypadków polegają na wykorzystaniu rzeczy, które zwykle znajdują się w każdym domu. Najważniejsze jest jednak to, że proponowane zabawy na pewno spodobają się wszystkim dzieciom!

 

Młodszych czytelników z pewnością zauroczy z kolei książka Iwony Czarkowskiej  Kazio w miasteczku pełnym wampirów. Pewnego dnia w lokalnej gazecie ukazał się artykuł: WAMPIRY ATAKUJĄ! Ale zaraz, zaraz... przecież Kazio zna mnóstwo wampirów i żaden z nich nie jest groźny! Czyżby komuś zależało na tym, aby ludzie zaczęli się ich bać? I kto stoi za tym spiskiem, i kto porwał profesora Gurgula? Kazio, Antek, Zuzulida, babcia Fibrycukella i dziadek Hongogard muszą rozwiązać te zagadki. Oj będzie się działo w Milusinie! 

 

kasiaNa koniec Kasia Stoparczyk, autorka telewizyjnego programu "Duże dzieci" i uwielbianej trójkowej "Zagadkowej niedzieli" zabierze czytelników w pasjonującą podróż. Podróż do świata zwierząt. Pomaga jej w tym ekspert Wojciech Mikołuszko, który potrafi wytłumaczyć każde zjawisko ze świata zwierzęcego. Okazją do podróży będzie książka Zagadkowa niedziela, czyli dlaczego zebra nie gubi pasków

Dzieci wiedzą lepiej i - jak wiadomo - Kasia Stoparczyk od lat skrzętnie zbiera dziecięce powiedzonka i mądrości: o ludziach, przyrodzie, o świecie - a potem dzieli się nimi ze słuchaczami radiowej Trójki. Nic dziwnego, że gdy zamieniła się w autorkę książek dla dzieci, powołała do życia pewną sprytną dziewczynkę Felkę, która wie, jak zadać pytanie. No bo jak to jest możliwe, że gdy zebra biega, bardzo szybko biega, to nie gubi pasków?!

Okazuje się, że na najdziwniejsze pytanie dziecka można odpowiedzieć mądrze i ciekawie. Pod jednym warunkiem - trzeba wiedzieć kogo pytać.

A zapytać można o wszystko:

Dlaczego zebra nie gubi pasków, a wiele zwierząt zmienia barwy?

Dlaczego niektórym zwierzętom udaje się nie jeść przez długi czas?

Dlaczego ryby latają?

Dlaczego jak wygląda jak jak?

Dlaczego warto odkrywać świat?

 

Na stronach konkursów Najlepsza książka na lato oraz Najlepsza książka dla młodych czytelników trwa głosowanie internautów. Na wszystkich, którzy zdecydują się wesprzeć swoich faworytów, czekają zestawy cennych nagród książkowych!

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów