Wybieramy najlepsze książki historyczne 2011 roku!

«poprzedni     następny»
2012-02-25 10:45:21
news - Wybieramy najlepsze książki historyczne 2011 roku!

Plebiscyt „Historia Zebrana” - www.historiazebrana.pl - wchodzi w finałową fazę. Spośród 21 pozycji, wyłonionych przez jury i tysiące internautów, wybierzemy najlepsze książki historyczne 2011 roku.

– Rynek książki historycznej ma się bardzo dobrze. Każdego miesiąca na adres naszej redakcji otrzymujemy informację o ponad stu nowościach historycznych. Jak odnaleźć się w tym bogactwie? Postanowiliśmy w tym pomóc Czytelnikom – wyjaśnia Michał Świgoń z portalu historycznego Histmag.org, jeden z koordynatorów przedsięwzięcia.

Przez cały 2011 rok internauci oraz członkowie jury - dziennikarze, recenzenci i naukowcy – wyłonili spośród nadesłanych zgłoszeń 21 najlepszych tytułów w 3 kategoriach: „Okiem badacza” (książki przeznaczone przede wszystkim dla historyków), „W rolach głównych” (biografie, wspomnienia) i „Historia niebanalna” (publikacje popularyzujące wiedzę historyczną w sposób nietuzinkowy).

- Wybór niejednokrotnie był bardzo trudny, decydowały ułamki punktów lub niewielka liczba głosów - opowiada Sławomir Krempa z redakcji wortalu literackiego Granice.pl. - Bardzo cieszy nas wysoki poziom zgłaszanych publikacji i duże zainteresowanie internautów. To znak, że książka historyczna ma się całkiem nieźle - dodaje.

Na najciekawsze książki można zagłosować do 7 marca na stronie: http://www.historiazebrana.pl, na niej też znajdują się dokładne informacje o wyróżnionych tytułach. Dla osób głosujących organizatorzy przewidzieli nagrody. Wyniki plebiscytu poznamy 15 marca.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów