Literacka odpowiedź na pytania fundamentalne

«poprzedni     następny»
2012-09-05 09:21:53
news - Literacka odpowiedź na pytania fundamentalne

Pan Bóg nie stworzył Ciebie bez powodu. Musiał mieć wobec Ciebie jakieś plany

 

Nie ma chyba człowieka, który w pewnym momencie życia nie zadałby sobie pytania: Po co żyję? Jakie jest moje przeznaczenie? Każdy z nas zastanawia się nad sensem własnego istnienia. Odpowiedzi na powyższe pytania znaleźć można w książce... Psia kupa. Okazuje się bowiem, że nic na świecie nie dzieje się przypadkiem i każdy ma tu zadanie do wykonania. Każdy. 

 

Napisana prostym, ciepłym językiem Psia kupa to historia przygód małej istoty, która ma poczucie, że jest bezużyteczna i nikomu niepotrzebna. Lekarstwem na jej zmartwienia okazuje się mniszek lekarski. To opowieść o akceptacji i poświęceniu, wzbogacona pięknymi ilustracjami. Zawarta w niej mądra filozofia skłania do rozmyślań już czwarte pokolenie. Ceniona od pierwszego wydania i nagrodzona, ciągle zdobywa sympatyków na całym świecie. Na podstawie książki nakręcono także film animowany. 

 

Książka ma wymiar uniwersalny. Doceniają ją historycy, którzy traktują ją jako alegorię losów uciskanych narodów. Ze względu na głęboką wartość ekologiczną polecają ją ekologowie. Filozofowie rozważają na jej podstawie problem istnienia i wartości. A dzieci i rodzice po prostu się w niej zakochują!

 

Książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kwiaty Orientu, zamówić można na stronie internetowej koreanski-online.pl Zapraszamy do lektury!

Opinia
Treści
takahe Linia koment Rozbawił mnie tytuł
2014-02-05 18:58:45
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów