Oto laureaci nagrody KLIO!

«poprzedni     następny»
2012-11-29 15:52:38
news - Oto laureaci nagrody KLIO!

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej każdego roku wyróżnia wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenia wydawców literatury historycznej, przyznając Nagrodę „KLIO”. Nagroda przyznawana jest przez niezależne Jury w kilku kategoriach, a jej wyniki poznajemy podczas Targów Książki Historycznej w Warszawie. Znamy już tegorocznych nagrodzonych. 

 

Kategoria autorska:

Nagrodę I stopnia otrzymał Jerzy Holzer – za książkę Europa zimnej wojny (Wydawnictwo ZNAK, Instytut Studiów Politycznych PAN), nagrodę II stopnia otrzymał Eugeniusz Duraczyński za książkę Stalin. Twórca i dyktator supermocarstwa (Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora, Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, BELLONA.). Nagroda III stopnia przypadła Małgorzacie Szpakowskiej – za książkę "Wiadomości literackie". Prawie dla wszystkich (Wydawnictwo W.A.B.)

 

W kategorii monografii naukowych nagrodę I stopnia otrzymał Marcin Zaremba za książkę Wielka trwoga. Polska 1944–1947 (Wydawnictwo ZNAK, Instytut Studiów Politycznych PAN). Nagroda II stopnia przypadła Wojciechowi Szatkowskiemu – za książkę Goralenvolk. Historia zdrady (Firma Księgarsko-Wydawnicza Kanon) Nagrodę III stopnia otrzymał Tomasz Sikorski za książkę O kształt polityki polskiej. Oblicze ideowo-polityczne i działalność RUCHU MŁODEJ POLSKI (1979–1989) (Wydawnictwo Adam Marszałek). 

 

Kategoria edytorska

W kategorii edytorskiej wyróżnienia trafiły do Oficyny Wydawniczej ASPRA-JR, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Archiwum Akt Nowych w Warszawie za edycję książki pt. Proces Romana Romkowskiego, Józefa Różańskiego i Anatola Fejgina w 1957 roku, wydaną w cyklu „Polska mniej znana 1944–1989”, do Wydawnictwa Naukowego PWN za edycję książki Tomasza Adama Pruszaka O ziemiańskim świętowaniu oraz do Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika za edycję książki Andrzeja Radzimińskiego Kobieta w średniowiecznej Europie.

 

Kategoria varsaviana:

Nagrodę I stopnia otrzymała Danuta Jackiewicz za książkę Karol Beyer (1818−1877) z cyklu „Fotografowie Warszawy”. Nagrodę II stopnia otrzymał Jerzy S. Majewski za książkę Żydowski Muranów i okolice z cyklu „Warszawa nieodbudowana” (Agora SA). Nagrodę III stopnia otrzymał Andrzej Krzysztof Kunert – za książkę Komendant podziemnej Warszawy (Świat Książki)

Opinia
Treści
takahe Linia koment kolejna nagroda o której pierwsze co słysze
2014-02-05 15:55:55
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów